SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Napoli Başkanı Aurelio De Laurentiis, takıma barış eli uzatıyor!

FUTBOL | 17.12.2019 17:32

Napoli Başkanı Aurelio De Laurentiis, takıma barış eli uzatıyor!

Napoli Başkanı Aurelio De Laurentiis, 30 Ekim’de kamp tartışmasıyla başlayan ve devamında maçlarda kaybedilen puanların ardından takıma savaş açmıştı. Bugün Il Mattino gazetesinde çıkan haberde, Napoli Başkanı ile futbolcular arasındaki savaşın sona erdiği ve barış rüzgarlarının esmesinin an meselesi olduğunu yazdı. Haberin devamında, Napoli Başkanı Aurelio De Laurentiis'in takıma kestiği cezaları askıya alarak, barış eli uzattığını belirtti.

HER ŞEY ATALANTA MAÇI SONRASI KAMP ÖNERİSİYLE BAŞLADI

Atalanta maçı ile başlayan kamp kavgası, Roma mücadelesiyle devam etmişti. Napoli’nin o zamanki teknik direktörü Carlo Ancelotti ise futbolcular tarafında olduğunu Roma mücadelesinden sonra beyan etti. Bunu duyan Napoli Başkanı, tecrübeli teknik adamla birtakım toplantılar gerçekleştirdi.

Tek sorun Ancelotti değildi, futbolcular arasında da büyük cepheleşme başladı. Asiler, durumdan memnun olmayanlar, arayı düzeltmeye çalışanlar ve uyumlular diye bölünen Napoli takımı, sahada puanlar kaybetmeye devam ediyordu.

INSIGNE VE ALAN, BAŞKANIN OĞLU İLE KAVGA ETTİ

Kulüpteki en büyük karşıtlığı gösteren Lorenzo Insigne, Dries Mertens, Jose Callejon, Kalidou Kolibaly ve Allan oyunculardı. Insigne, Şampiyonlar Ligi’nde oynanan ilk Salzburg mücadelesinin ardından başkanın oğlu aynı zamanda yönetim kurulu üyesi olan Eduardo De Laurentiis’e “Babana söyle eve gidiyoruz, kampa değil” demişti. Kriz önlenemez bir hal alıyordu, çünkü Eduardo ile tek kavga eden Insigne değildi. Brezilyalı Allan’ın da Eduardo ile temasa dayanan tartışması olayları çığ gibi büyütmüştü.

BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA

Bardağı taşıran son damla para cezaları oldu. Napoli Başkanı Laurentiis, Amerika dönüşünden hemen sonra takıma para cezası kestiğini açıkladı. Bu karar takımdaki sinir kat sayısını daha da arttırdı.

TEKNİK ADAM DEĞİŞİKLİĞİ DE ÇARE OLMADI

Çıkış yolunu antrenör değişikliği ile arayan Napoli Başkanı, adaylarla temasa geçmeye başladı. Geçen hafta New York’tan dönen Aurelio De Laurentiis, Şampiyonlar Ligi’nde oynanan Liverpool mücadelesinden sonra oynanan iyi oyuna rağmen Carlo Ancelotti’nin biletini kesti ve Gennaro Gattuso’yu takımın başına getirdi. Napoli ile ilk maçında Parma’ya 2-1 yenilen Gattuso da takıma yeni bir hava katamadı. Takımın yoldan çıktığını düşünen Aurelio De Laurentiis, ipleri tekrardan ele aldı ve bugün takıma barış elini uzattı.

Tüm cezaları askıya alan Aurelio, en kısa zamanda tüm sorunları çözmek için takımla bir toplantı gerçekleştirecek.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya