SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Newcastle'ın satışı gecikti, Suudi prens B planı belirledi

FUTBOL | 14.05.2020 20:27

Newcastle United'ın satışı gerçekleşmeyince Suudi Arabistan veliaht prensi Mohammed bin Salman, B planı belirleyip Roma için nabız yoklamaya karar verdi.

Newcastle'ın satışı gecikti, Suudi prens B planı belirledi

Suudi Arabistan veliaht prensi Mohammed bin Salman, Avrupa'da yana yakıla satın alacağı bir kulüp arıyor... Gözüne Premier Lig'e diken Bin Salman, Ada'da önce Manchester United'ın kapısını çaldı. Kırmızı Şeytanlar için 3.8 milyar poundu gözden çıkaran veliaht prens, ABD'li Glazer Ailesi'nin kapısını çalmıştı.

Glazerlar, ManU'yu satmaya yanaşmayınca; Mohammed bin Salman'da rotasını başka bir Ada temsilcisine çevirdi. Yıllardır elden çıkarılmak istenen ve yatırım dahi yapılmayan Newcastle United'e talip olan veliaht prens, 300 milyon poundluk teklifiyle Mike Ashley'in kapısını çaldı.

Bin Salman, Ashley ile el sıkışsa da satış bir türlü gerçekleşmedi. Uluslararası Af Örgütü satışın gerçekleşmemesi için büyük bir politika izliyor. Oldukça tartışmalı bir figür olan Mohammed bin Salman, 2018'de ülkemizde öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cinayetinde emri veren kişi olduğu iddia ediliyor.

Kaşıkçı'nın nişanlısı da Premir Lig yönetimine seslenip satışın durdurulması için çağrıda bulunmuştu. Katar menşeili bir kuurluş olan beIN Sports da veliaht prensin Ada'da takım sahibi olmasına karşı...

Mohammed bin Salman, Newcastle United'in satışı konusunda Mike Ashley ile el sıkışsa da girşimler sonuç verdi ve satış bir türlü gerçekleşmedi. Bu durum, veliaht prensi başka arayışlara soktu. Tuttomercatoweb'in haberine göre, ille de Avrupa'dan bir futbol kulübü satın almak isteyen Suudi prens, Newcastle United'ın sahibi olamazsa B planını belirledi.

Roma Kulübü'nün sahibi James Joseph Pallotta ile ABD'li milyarder Dan Friedkin arasında yapılan pazarlıklar, koronavirüs nedeniyle tıkanınca; araya Mohammed bin Salman girdi. Newcastle'da mutlu sona ulaşamayan Suudi prens, Başkent ekbiyle Avrupa'da futbol piyasasına adım atmaya çalışacak. Roma da olmazsa; rota İspanya'ya çevrilecek.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya