SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Nihat Özdemir hakemlere kaç puan verdi?

FUTBOL | 14.11.2019 17:25

Nihat Özdemir hakemlere kaç puan verdi?
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ligde geride kalan 11 haftada bütün maçlar düşünüldüğünde hakemlere vereceği puanının 10 üzerinden 7'yi geçmeyeceğini söyledi.

Brand & Sport Summit 2019'a katılan Özdemir, tecrübeli bir hakemin maçta yaptığı hatayı kabul edemediğini belirtirken sezon başından bu yana sergiledikleri performans için hakemlere kaç puan vereceği ile ilgili bir soruya çarpıcı yanıt verirken önemli açıklamalar yaptı: 

"6.8 aldığınızda iyi bir not olmaz. Benim verdiğimi hemen hemen iyiye yakın bir not. Önümüzdeki sürecin daha iyi olacağına inanıyorum.

 

'UEFA, VAR SİSTEMİMİZİ BEĞENİYOR'

VAR sistemi ve Türk hakemleri eleştiriliyor. Hakemlerimizi ve VAR sistemimizi beğenmesek de UEFA kademe atlatacağı semineri Riva'da yaptı. Kamp 10 güne yakın sürdü. Alınan eğitim sonrasında hakemlerin kademeleri bizdeki seminerlerde belli olacak.

VAR sistemimizi UEFA beğeniyor. Maçlardaki hakem hatalarını UEFA hakem komitesi de izliyor. Kademe atlatıyor veya hakemlerimize başka görevler veriyor. 

'GEÇEN YIL 'HAKEMLER VAR'A ÇOK GİDİYOR' DİYE ELEŞTİRİLDİK'

Geçen sezon hakemlerin sık sık VAR'A gitmesi eleştirildi. Bazı maçlar 115 dakika oynandı. Tenkit edildik çok VAR'a gidiliyor diye. Bu yıl MHK, UEFA'nın VAR'a gitme prensibini birebir uygulamaya başladı.

Hakemleri biraz daha fazla VAR'a giderse kamuoyunun vicdanını rahatlatacak önemli kararlar almış olabilirler. Geçenlerde bir pozisyonda hakem 'devam' dedi, tüm kamuoyu VAR'a gitmediği için eleştirdi.

 

'HAKEMLER VAR'I TEREDDÜTSÜZ KULLANMALI'

Hakem adaleti dağıtıyor. Hakem kararlarıdır her takımın ve taraftarının vicdanını rahatlatan. Şampiyonluğa giderken ya da kümede kalmasına tesir edecek kararlar alınabiliyor o takımın. Hakem kardeşlerimiz karar verirken 'gri' pozisyonlarda hem kendilerinin hem kamuoyunun vicdanının rahatlaması için bence VAR'ı tereddütsüz kullanmalılar.

'VAR KAYITLARI ELİMDE DEDİ DOĞRU ÇIKMADI, SIZMA OLMUYOR'

Geçen sezon bir kulüp yöneticisi kendisinde VAR kayıtlarının olduğunu iddia etti. Başka bir kulübün başkanı ve yönetimi kendisin mahkemeye verdi. Mahkeme suçlu buldu ve para cezası aldı. Söylediği doğru çıkmadı. Zan altında bırakıldık. 1-2 maçta bu yıl da maçta söylenti oldu ama 'doğruluğu araştırılsın' dediğimde hiç araştırılmadı. VAR kayıtlarımız hiçbir zaman dışarı sızmıyor. Yarın ya da öbür gün bilemem. Biz disiplin içinde yapıyoruz. 

'MHK HAKEM EĞİTİM SÜRESİNİ KISALTMAYA ÇALIŞIYOR'

8 yıla varan bir eğitim var bir hakemin yetişebilmesi için, MHK önemli kararlar alarak bu süreyi kısaltmaya çalışıyor. Hem gençleştirelim hem de yeni hakemler gelsin. Futbolu bırakan arkadaşlar da bunu tercih etsin. 1 yılda sonuç alamayabiliriz ama MHK ve hakemlerimizde iyi gelişmeler olacağına inanıyorum."

'YABANCI İÇİN KULÜPLER BİRLİĞİ DE ŞENOL GÜNEŞ DE ÇALIŞIYOR' 

Yabancı sayısının azalmasının isteyen de değişmesini de isteyen önemli bir kesimin bulunduğunu belirten TFF Başkanı, bu konuda kararı Süper Lig kulüplerinin vereceğini ve aralarında anlaşmaları gerektiğini ifade etti. Özdemir konuyla ilgili olarak Kulüpler Birliği'nin bir çalışma içinde olduğunu da vurgulayarak "Ben de Sayın Şenol Güneş'e bir çalışma yaptırıyorum. Tüm oyuncuları seçen kendisi, onun da görüşünü almamız gerek.

 

'MİLLİ MAÇLAR SONRASI GÜNDEM YABANCI SAYISI OLACAK'

Milli maçlar sonrası sanırım Türkiye'nin gündemi yabancı oyuncu çalışması olacak. 3 yıllık periyotta belki de yabancı sayısında varmak istediğimiz nokta olacak. Yabancı futbolcu sayısı azalır mı azalmaz mı şu anda bir şey söyleyemem" diye konuştu. 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya