SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Nihat Özdemir: Maaş kesintisi bizim işimiz değil

FUTBOL | 08.04.2020 11:12

TFF Başkanı Nihat Özdemir, indirimler konusunda kulüplere karışılmayacağını, herkesin kendi şartları altında futbolcusuyla anlaşabileceğini söyledi.

Nihat Özdemir: Maaş kesintisi bizim işimiz değil

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, maaşlardaki indirimler konusunda kulüplere karışılmayacağını ve her takımın kendi futbolcusuyla kesintiler konusunda anlaşmalar yapabileceğini ifade etti. Akşam Gazetesi’nin haberine göre; karantina altındaki Türkiye’de işler bir hayli yavaşken, Nihat Özdemir’in çalışma yoğunluğu çok fazla. Haberde; Türk futbolundaki mali sorunları düzenlemeye çalışan Özdemir’in, bu konuda gecesini gündüze kattığı yazıldı.

“HER KULÜP KENDİ İŞİNİ GÖRECEK”

Birçok ülkenin federasyonlarının kulüplerle iş birliği yapması sorusu üzerine Nihat Özdemir şu cevabı verdi, “Bizim bu konuda çalışmamız yok, her kulüp kendi işini görecek. Kulüplerimiz hangi futbolcuyla nasıl anlaşmış, hangi şartları görüşmüş ben bilemem. Kulüplerimizin maddi durumları farklı, herkes kendi değerlendirsin” dedi.

Bankalar ve kulüplerin arasındaki anlaşmaları konusunda konuşan Özdemir, “Bu konu da maaş kesintisi gibi takımları ilgilendiren bir durumdur. Bütün takımlarımız kendi finansal şartlarına göre bankalarla masaya oturup anlaşmalar yapabilir, borçlarını yapılandırabilir. UEFA’nın Finansal Fair Play’i bize ait. Türkiye’de liglerin başlamasından sonra Milli Finansal Fair Play’imizi yeniden masaya oturup tartışacağız” ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya