SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Nihat Özdemir: Maçlar 1 Nisan’a kadar seyircisiz oynanacak!

FUTBOL | 17.02.2021 18:54

Nihat Özdemir, yayıncı kuruluşa konuk olarak yaptığı açıklamalarda gündemdeki konulara ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu

Nihat Özdemir: Maçlar 1 Nisan’a kadar seyircisiz oynanacak!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir stadyumlara seyirci alınması, yayıncı kuruluşun akıbeti, Hamit Altıntop hakkındaki istifa iddiaları ve İstanbul’da oynanacak olan Şampiyonlar Ligi finali gibi gündemde olan konularda dikkat çeken açıklamalar yaptı.

“HAMİT ALTINTOP’UN İSTİFA ETTİĞİNDEN HABERİ BİLE YOK”

Nihat Özdemir, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop hakkında çıkan istifa haberlerini şu ifadelerle yalanladı:

"3-5 ay önce Nihat Özdemir görevi bırakıyor diyenler de oldu. Böyle olmadığını söyledik ama dikkate almadılar. Bunun başka bir modelini yaşıyoruz. Hamit Altıntop'un böyle bir şeyden haberi bile yok. Dün bile federasyonda kendi işleriyle ilgili çalışmalar yapıyordu. Çalışmasına bütün hızıyla devam ediyor. Gelecekte Türk futboluna, bir idareci, yönetici olarak çok büyük faydalar sağlayacağına inandığım bir arkadaşım. Kendisi şahsen de çok sevdiğim biri. Sosyal medyaya bakarak karar almıyoruz. Eğer sosyal medyaya baksaydık şampiyonları ilan etmiştik, küme düşenleri belirlemiştik. Biz bunlara bakmayacağız.

“4 BÜYÜKLER ÇOK UZUN YILLAR SONRA AYNI ANDA YARIŞIN İÇİNDE"

Süper Lig ve TFF 1. Lig'in yeni adının Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig olduğunu hatırlatan Özdemir, "Sezona başlarken birçok kesimden bu seneyi yürütemezsiniz diye konuşmalar oldu. Biz inandık, kulüplerimizle oturduk ve pandemi döneminde tedbirleri alarak bu ligi götüreceğimize karar vererek sezona başladık. 25. haftayı tamamladık. Kaldı 17 hafta. 28 yılda bir rastladığımız Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor yarışın içinde. Hemen yakınlarında takımlar yukarıyı zorlamaktalar. Kalan 17 haftayı sağlıklı bir şekilde tamamlayarak 16 Mayıs'ta tüm liglerimizi bitirmek istiyoruz.” sözlerini de dile getirdi.

“ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİNİ SEYİRCİLİ OYNAMAK İSTİYORUZ”

Özdemir “Atatürk Olimpiyat Stadı’nın ev sahipliği yapacağı ve 29 Mayıs'ta oynayacak Şampiyonlar Ligi finalini, belirli kapasitede seyircili gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bununla ilgili UEFA ve Sağlık Bakanlığı ile görüşmelerimiz devam ediyor. Aşı olayı belirli bir noktaya gelirse 29 Mayıs'taki Şampiyonlar Ligi finalini seyircili oynamayı hedefliyoruz. Türkiye'nin tekrar bir turizm merkezi olduğunu göstermek istiyoruz." ifadelerini de kullandı.

“LİGLERİ 1 NİSAN’A KADAR SEYİRCİLİ OYNATMA ŞANSIMIZ YOK”

“Görüşmelerimiz her hafta devam ediyor. Ligleri 1 Nisan'a kadar herhangi bir şekilde seyircili oynatma gibi bir şansımız yok. 1 Nisan'a geldiğimizde yani 45 gün sonra duruma bakacağız, aşılama hızla devam ediyor. 1 Nisan itibarıyla oturacağız ve bir değerlendirme yapacağız. 1 Nisan'dan sonraki maçlar seyircili oynanabilir mi, oynanamaz mı? Veya UEFA'ya bildireceğimiz 29 Mayıs'ta oynayacağımız Şampiyonlar Ligi finalinde şu kapasite ile seyircili oynatabiliriz diye bir fikir ortaya çıkarsa ki bunun kararını biz ve Sağlık Bakanlığı verecek. 29 Mayıs'taki Şampiyonlar Ligi finalinin hangi kapasite ile oynanacağına hep birlikte karar verip UEFA'ya bildireceğiz. 1 Nisan'ı beklemek durumundayız, inşallah 1 Nisan'da Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle bir araya geleceğiz ve bundan sonraki takvime karar vereceğiz.” açıklamalarını da yapan Özdemir, futbol karşılaşmalarının bir süre daha seyircisiz devam edeceğini belirtti.

“2022 SONRASI İÇİN YENİ BİR YAYIN İHALESİ YAPACAĞIZ”

Kulüplerin de birçok kez gündemine gelen yayıncı kuruluş konusu ile ilgili de konuşan Özdemir, şu bilgileri verdi:

“2022 sonunda 5 yıllık periyodun yayın ihalesini yapmamız gerek. Bunun için bir ihale komisyonu oluşturmalıyız. Futbol federasyonundan ve Kulüpler Birliği'nin önereceği belirli kişilerle yeni bir ihale komisyonu kuracağız. İhalenin bütün sürecini bu komisyon yapacaktır. Bunu Kulüpler Birliği ile oturup konuştuk. Bu sene Mayıs ayı ile sene sonu arasında bu ihaleyi yürütüp, sonlandırmamız gerek. En kısa zamanda yayın ihalesi şartnamesini hazırlayıp bunu kamuoyuna ilan edeceğiz ve ihale sürecini başlatacağız. 31 Aralık 2021'den önce bu ihaleyi sonuçlandırmamız gerek. Ben isterim ki BeIN Sports ile devam edelim. Aramızda iyi bir ilişki var, çok sıkıntılı dönemleri atlattık. Çok önemli bir kadrosu var, önemli bir yatırımı var. Dokuz lig maçını bile aynı günde aynı saatte verdiler.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya