SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Nihat Özdemir suskunluğunu bozdu

FUTBOL | 29.05.2021 11:00

TFF Başkanı Nihat Özdemir, küme düşmenin kaldırılmasını isteyen kulüpler hakkında net konuştu. Özdemir, kısaca "Kaldırılmayacak" dedi.

Nihat Özdemir suskunluğunu bozdu

TFF Başkanı Nihat Özdemir’den küme düşme açıklaması geldi. Profesyonel liglerde küme düşen takımlar, bu sezonluk da geçen sene uygulanan kararın devam etmesini istedi. Bu talep karşısında bir süredir suskunluğunu koruyan Nihat Özdemir, konuyla alakalı net konuştu.

İşte Özdemir’in o sözleri:

“Geçen sezonun son 8 haftası öncesinde 3 ay futbol oynanmadan tamamlandı. Bu yüzden, ayrı bir şekilde değerlendirmek gerekiyordu. Bazı futbolcular yurt dışına gitti, bazıları futbol oynamak istemedi, birçok sorun yaşandı. Durum böyle olunca, Kulüpler Birliği’nin oy birliği ile bizlere getirdiği öneri üzerinde mutabakat sağlayarak tüm liglerde düşmeyi kaldırdık. Bu sezon, geçen sezon gibi değil. Şartları herkes biliyordu ve kendini ona göre hazırladı. Hemen her takım, benzer sıkıntıları yaşadı. Bu yüzden, bu sezon için kimsenin bizden düşmeyi kaldırmak, lige çıkartmak, 19’u 20 yapmak gibi bir beklentisi olmasın. Geçen sezon ne ilan ettiysek, statü ne ise o uygulanacak.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya