SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Nihat Özdemir'den yabancı sınırı açıklaması!

FUTBOL | 04.06.2020 22:01

Ekonomist Dergisi'nin Instagram yayınına konuk olan TFF Başkanı Nihat Özdemir, yabancı kısıtlamasını kademeli olarak uygulayacaklarını açıkladı.

Nihat Özdemir'den yabancı sınırı açıklaması!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Instagram'da Ekomomist Dergisi'nin canlı yayın konuğu oldu. Türk futbolunun patronu, UEFA'nın Trabzonspor'a olan yaptırımından, yabancı sınırına kadar birçok konuya açıklık getirdi.

İşte Nihat Özdemir'in konuşmalarından satır başları: "Süper Lig'de; ilk santrayı 12 Haziran'da yapacağız. Şartlar el verirse; son 3 haftayı seyircili bir şekilde oynatmak istiyoruz. Ligimizde; hem şampiyonluk hem de düşme hattına kıyasıya bir yarış mevcutken sezonu tescil etmemiz söz konusu olamazdı.

Bizim için olmazsa olmaz; tüm karşılaşmaları tamamlamak. UEFA'nın yaptırımının ardından Federasyon'un tüm finansal elemanları ve hukukçuları; Trabzonsporlu temsilcileriyle bir bütün halinde hareket ediyor. İnşallah Trabzonspor'un hak ettiğini alması için; elimizden geleni yapacağız.

Kulüplerin zararları ile ilgili çalışma yapıp, gerekli desteği vereceğiz. Seneye sezon başlamadan, yabancı oyuncu konusunda kriterleri yayınlamayı düşünüyoruz. Ani düşmeler olmayacak.

Kademeli olarak 3 yıl içinde ana hedefimize ulaşacak bir program için arkadaşlarımız çalışma halinde. Yayıncı kuruluşla 2 yıl daha sözleşmemiz var, ihale söz konusu değil.

Görüyorum ki; en fazla tepki aldığım grup; en çok şikayet edenler Fenerbahçe taraftarları... Bunu gördükçe de, 'Ya Nihat, sen doğru karar alıyorsun, Fenerbahçe ceketini dışarı asarak buraya oturdun' diyorum. Aldığımız kararlarda herkesi mutlu edemeyiz. Bildiğimiz doğruları yapmaya devam edeceğiz. Şeffaf, adil ve paylaşımcı olacağız."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya