SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Okan Buruk: Bir hayalim var…

FUTBOL | 20.01.2020 16:39

Okan Buruk, basın mensuplarıyla yaptığı sohbette, "Kariyerimde ilk defa şampiyonluk potasına oynayan, şampiyon olmaya çalışan takımda çalışıyorum. Şampiyonluk hayalini ilk defa düşlüyorum. Kazanma isteğini içimde yaşıyorum." dedi.

Okan Buruk: Bir hayalim var…

Okan Buruk, basın mensuplarıyla yaptığı sohbette, "Kariyerimde ilk defa şampiyonluk potasına oynayan, şampiyon olmaya çalışan takımda çalışıyorum. Şampiyonluk hayalini ilk defa düşlüyorum. Kazanma isteğini içimde yaşıyorum." dedi. 

Okan Buruk, "Avrupa’da da devam eden bir ekibiz. İki turnuvada da devam etmek çok güzel. Bu başarılar oyuncularımızı motive ediyor. Akhisarspor'la geçmişte kazandığım bir kupa var. Bu sevinci yaşamışlığım oldu. Akhisarspor gibi düşük imkanlarla kurulan bir takımda kupa kazanmak benim için çok önemli ve değerliydi. Umarım bu sene de şampiyonluk göreceğim, bunun hayalini kuruyorum. Bu meslek zor bir meslek. Hayaller kuracaksın, bu yolun peşinden koşacaksın, takımca en iyisini yapacaksın. Benim ve oyuncularımın rüyası bu sezon şampiyon olmak.” dedi. 

"GEÇMİŞİ SİLİP, HAFIZALARDAN ATTIK"

Muhabirlerin, geçtiğimiz üç sezonun ilk yarısını lider olarak kapatan takımın, bu kez ikinci sırada olması, oyuncuları psikolojik olarak rahatlatabilir mi? şeklindeki sorusuna cevap olarak Buruk, "İyi başlamadık ama şu an iyi gidiyoruz. Geçmişte hep iyi başlayıp, maalesef kötü bitiriyorduk. Abdullah Avcı’nın Başakşehir’i önemli işlere imza attı, başarılıydı ama sonunda lig sonunda şampiyonluğu kaçıran bir takımdı. Bu sene başı psikolojik olarak yine bu durumu yaşadık; geçmişten gelen düş kırıklıkları ve özgüvenin kaybolması... Çünkü geçen sezonun son altı-yedi maçında sadece bir galibiyet alan bir takım vardı. Bunu duyguyu yenmek lazımdı. Biz de iyi başlamadık ama sonraki bölümde geçen seneyi unutup, beynimizden sildiğimizi düşünüyorum. Artık daha iyiyiz. Avrupa'daki başarı da bizi mental anlamda inanılmaz iyileştirdi. Şu an işler çok daha iyi gidiyor, futbol sonuç odaklı bir oyundur. Maç yaptığınız gün hazır olmak zorundasınız. Bazen çok ümitliyim, bazen de çok dikkatli olmamız gerektiğini düşünüyorum." diye konuştu. 

“BRUMA’YLA KONUŞMADIK”

Okan Buruk , transfer yapmayı düşünmediklerini söyledi. Bir zamanlar ülkemizde forma giyen Bruma'yla ilgilendikleri yönündeki iddialara cevap olarak, "An itibariyle transfer çalışması yapmıyoruz, transfer yapabiliriz diye bir şeyler söylemiştim ama şu anki tabloya göre gerek duymuyorum. İhtiyacımız olursa ay sonuna kadar süremiz var. Bruma ile görüşmemiz olmadı.” dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya