SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Giroud: 'Müslümanlar benim kardeşlerim'

FUTBOL | 13.10.2019 16:58

Giroud: 'Müslümanlar benim kardeşlerim'

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'de oynayan ve yarın oynanacak olan Türkiye maçında oynaması muhtemel futbolculardan biri olan Oliver Giroud, dış basına özel hayatıyla ilgili çok çarpıcı ifadeler kullandığı bir röportaj verdi.

'HER ŞEYİMİ HZ. İSA'YA BORÇLUYUM'

Kendisinin her zaman inançlarıyla birlikte büyüdüğünü belirten Fransız futbolcu, annesinin daha çok küçükken onu ibadethanelere götürdüğünü, her şeyini Hz. İsa'ya borçlu olduğunu ve onun adanmışlığına saygı duyduğunu ve hayran olduğunu açıkladı.

Vücudunda İncil'den bir dövme bulunduğunun hatırlatılması üzerine Giroud, o dövmenin temsil ettiği değerlerin bir simgesi olduğunu; aile, sevgi, cömertlik ve güçlülük gibi değerleri üzerinde taşımaya çalıştığını ve bu nedenle bu dövmeyi yaptırdığını söyledi.

'TANRI BİZLERİ SÜREKLİ İZLİYOR'

Annesinin bir evanjelist, babasının ise bir katolik olduğu sorulması üzerine ise Fransız futbolcu bunları bir sorun olarak görmediğini, katolikleri ve müslümanları birer kardeşi gibi gördüğünü ve tanrının bizleri sürekli olarak izlediğini düşündüğünü belirtti.

'FUTBOL KÖPEK BALIKLARIYLA DOLU BİR YER'

Futbolun adeta köpek balıklarıyla dolu bir yer olduğunu sözlerine ekleyen başarılı futbolcu, kendisiyle birlikte oynamış ve kendisinin önünde oynamış olan futbolcuları asla eleştiremediğini, arkalarından iş çevirmediğini ve bir insanın arkasından iş çevirmenin kendisine asla bir yararı dokunmadığını ve kendisinin yapacağı bir şey olmadığını da kaydetti.

'SÜPER KUPA'DA ABRAHAM İÇİN DUA ETTİM'

İstanbul'da oynanan UEFA Süper Kupa maçında penaltıyı kullanan Abraham'ın topun başına geçmeden önce onun için dua ettiğini de itiraf eden yıldız golcü Abraham'ın da inançlı biri olduğunu bildiğini, onun başarılı olması için İncil'den bir bölüm okuduğunu ve kaçırdığı penaltının ardından yanına gidip bunun dünyanın sonu olmadığını ona ilettiğini de sözlerine ekledi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya