SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Omar Elabdellaoui'nin test sonucunu sızdıranlara hapis cezası

FUTBOL | 18.12.2020 18:20

Galatasaraylı Omar Elabdellaoui'nin koronavirüs testinin pozitif çıktığı bilgisini sızdıranlar hakkında yasal işlem başlatıldığı açıklandı.

Omar Elabdellaoui'nin test sonucunu sızdıranlara hapis cezası

Galatasaraylı Omar Elabdellaoui, geçtiğimiz ay milli takım kampındayken koronavirüse yakalanmış ve bu gelişme üzerine Romanya ile oynaması gereken UEFA Uluslar Ligi maçına çıkamayan Norveç Milli Takımı da 3-0 hükmen mağlup sayılmıştı. Yaşananların ardından Oslo Polisi'nin 29 yaşındaki sağ bekin test sonucunun sızdırıldığına yönelik iddialarla ilgili harekete geçtiği ortaya çıktı.

Dagblat gazetesine konuşan Avukat Andreas Kruszewski, haberi Norveç Futbol Federasyonu'ndan saatler önce duyuran Verdens Gang gazetesinin gizlilik ihlali yaptığına dair bir ihbar aldıklarını söylerken "Şu anda konuyla ilgili bir soruşturma başlatıldı. Meseleyi çözeceğimize inanıyoruz. Bu tip bir vakayla çok sık karşılaşmazsınız. Dolayısıyla ortada özel bir durum var. Geniş bir soruşturma yürütüyoruz. Fakat odak noktamız, gizliliği ihlal eden kişi veya kişiler." ifadelerini kullandı.

"Şu anda iz sürüyoruz. Sürecin sağlıklı yürümesi adına ulaştığımız bilgileri kendimize saklamalıyız. 2021'in ilk çeyreğinde soruşturmanın biteceğine inanıyorum." diyen Kruszewski, "Bu konu, halkın yetkililere duyduğu güvenle alakalı. Sağlıkla ilgili hiçbir bilgi sızdırılmamalı. Söz edilen kişinin bir milli takım oyuncusu olmasından bağımsız olarak ciddi bir meseleyle karşı karşıyayız. Gizlilik ihlalinin kanunlardaki cezası bir yıl hapistir." şeklinde konuştu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya