SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ömer Erdoğan: "Bundesliga'da çalışmak istiyorum!"

FUTBOL | 06.03.2021 14:41

Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, bir gün Bundesliga'da takım çalıştırmak istediğini söyledi.

Ömer Erdoğan: "Bundesliga'da çalışmak istiyorum!"

Hatayspor, tarihinde ilk kez boy gösterdiği Süper Lig'de harikalar yaratırken başarının en büyük mimarlarından biri de teknik direktör Ömer Erdoğan olmuştu. 43 yaşındaki Türk antrenör, Almanya'da yayın yapan Sport1 televizyonuna verdiği röportajda ise birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Jürgen Klopp ve Thomas Tuchel'e duyduğu hayranlığı dile getiren genç teknik adam, bir gün Bundesliga'da takım çalıştırmak istediğini de söylerken şu ifadeleri kullandı:

"Almanya'da yetişmiş olmak bana çok yardımcı oldu. Çünkü orada edindiğim tecrübeleri işime aktarabiliyorum. Alman erdemi ve Türk tutkusunun karışımı heyecan verici oluyor. Kökenim Türk olsa da Türkiye'ye gitmek benim için kolay olmadı. Almanya'da okuduktan sonra kariyerim nedeniyle Türkiye'ye geldim. Ancak şu anda buraya yerleştim ve kendimi rahat hissediyorum. Ailemle birlikteyim ve antrenörlüğün tadını çıkarıyorum.

Almanya'daki şartlar Türkiye'dekine oranla çok daha iyi. Altyapı Almanya'da çok daha üst seviyede. Türk kulüplerinin bu noktada yapacağı çok şey var. Yine de buradaki koşullar da giderek iyileşiyor. Türkiye'den bazı genç yetenekler Avrupa'nın büyük kulüplerinde oynuyor. Mesut Özil bir süperstar ve Süper Lig'in kalitesini artıracaktır. Kendisi çok geniş bir hayran kitlesine sahip ki onlar da artık Türk futboluyla daha çok ilgileniyor. Böylesi bir futbolcuya sahip olmak, hem lig hem de ülke açısından çok iyi bir şey. 

Borussia Dortmund'da çalıştıkları dönemde hem Jürgen Klopp hem de Thomas Tuchel'i ziyaret etme şansı bulmuştum. Avrupa'nın en iyi beş antrenörü arasındalar. Onlardan özellikle oyuncularla iletişim ve antrenmanların organizasyonu konusunda çok şey öğrendim. Klopp'un oyuncularla kurduğu diyaloglar sarhoş edici. Kendisi, benim için bir rol model. Tuchel ise biraz farklı bir tip. Hem mükemmeliyetçi hem de çok iyi bir taktisyen. Onun hakkında kötü bir şey söyleyemem. 

Roger Schmidt de harika bir insan. Kendisi, beni Bayer Leverkusen'de çok iyi karşılamıştı. Onun oyun anlayışı sıra dışı. Çalıştırdığı takımlar, nasıl futbol oynayacakları konusunda net bir fikre sahiptir. Lucien Favre ise mükemmeliyetçi bir insan. Her şeyi geliştirmeye çalışır. Ben de bıraktığı en büyük iz, oyuncularını antrenmanda kazanması olmuştur. 

Almanya'ua geri dönmek en önemli hedeflerimden biri. Bana göre Bundesliga, Avrupa'nın en iyi üç ligi arasında. Bu nedenle de benim için çok cezbedici bir yer. Ancak bunun için kendimi özdeşleştirebileceğim ilginç bir proje sunulması gerek. Borussia Mönchengladbach, büyük bir kulüp. Antrenman tesislerini yakından inceleme şansı bulmuştum. Aynı şekilde taraftarlarının yarattığı atmosferi de deneyimledim ki bu, gerçekten çok özeldi. Öte yandan çok güçlü bir sportif direktör tarafından çok iyi yönetiliyorlar. Alt yaş gruplarında da en üst seviyedeler. Son yıllardaki başarılar, bazı ufak krizlere rağmen ne kadar doğru işler yaptıklarını gösteriyor."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya