SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Önce Juventus şimdi de Atletico Madrid indirime gidiyor

FUTBOL | 29.03.2020 12:12

Corona virüs nedeniyle La Liga ekiplerinden Atletico Madrid'in de tıpkı Juventus gibi maaşlarda kesintiye gitmeye hazırlandığı iddia edildi.

Önce Juventus şimdi de Atletico Madrid indirime gidiyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs’ten en çok etkilenenler arasında spor kulüpleri bulunuyor. Sporcularını corona virüs’ten korumaya çalışan spor kulüpleri bir de hastalığın getirdiği mali krizle uğraşıyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak ilan ettiği hastalık tüm dünyadaki spor faaliyetlerini durdurdu. Özellikle futbol ve basketbol branşları bu olumsuzluktan etkilenirken, kulüpler de birtakım önlemler almak için kolları sıvadı.

“3 aylık kesinti”

Son zamanlarda birçok futbol kulübünün maaşlarında indirime gitmeye hazırlandığı dedikoduları çıkmaya başlamıştı. İlk resmi adımı dün Juventus Kulübü attı ve toplamda 90 milyon Euro’luk indirime gidildiği açıklandı. Bu kesintinin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsadığı da açıklamaya olarak not düşüldü. Siyah-beyazlı kulübün futbolcularının hepsi corona virüs nedeniyle maaş indirimini kabul ederken, maaşından en fazla kesintiye gidilen isim ise Cristiano Ronaldo oldu. Yaklaşık 4 milyon Euro’ya yakın bir kayba uğrayan Portekizli yıldız, bunu sorun etmediğini dile getirdi.

“Atletico Madrid de aynı yolu izleyecek”

Öte yandan bir diğer iddia ise Atletico Madrid’in tüm takıma yüzde 30’luk bir indirim oranı belirlediği ve bu durumdan en fazla Diego Simeone’nin etkileneceği oldu. Arjantinli teknik adam, yıllık 42.6 milyon Euro kazanıyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya