SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Bir yeniden doğuş hikayesi...

FUTBOL | 09.09.2019 20:27

Bir yeniden doğuş hikayesi...

A Milli Futbol Takımımız'ın son Andorra maçında öldük öldük dirildik... Andorra karşısında sayısız gol pozizyonuna giren ay-yıldızlılara galibiyeti getiren golü, mücadelenin bitiş düdüğüne az bir zaman kala Ozan Tufan kaydetti...

Aslında bu gol genç oyuncunun kariyer özeti gibiydi... Yakın zamana kadar gözden düşen, Fenerbahçe'de istenmeyen adam ilan edilen Ozan, geçtiğimiz sezon devre arasında Alanya'nın yolunu tutmuştu.

ALANYASPOR, REHABİLİTE DÖNEMİ

Fenerbahçe'nin Bursa'ya ödediği bonservis bedeli ve oyuncunun kariyerinin artık bittiği şeklinde konuşmalar yapılırken Sergen Yalçın teknik direktörlüğündeki Alanyaspor onu tekrar futbola yönlendirdi.

Sergen Yalçın, Ozan'a güvendiğini her fırsatta dile getirdi. Genç oyuncunun kalitesinden asla süphe etmediğini söyleyen Yalçın, "Ozan'ı futbolcu olduğuna ikna etmeye çalışıyoruz" demişti.

Alanya'da rehabilite sürecini başarılı bir şekilde geçiren 24 yaşındaki oyuncuya yeniden sarı-lacivertlilerin kapısı açıldı.

FENERBAHÇE VE MİLLİ TAKIM'IN DEĞİŞİLMEZİ OLDU

Ersun Yanal'ın değişmezlerinden biri olan Ozan, Milli Takım'daki yerini de yeniden aldı.

Fanatik Gazetesi yazarı, Mehmet Demirkol da Ozan Tufan'ın kariyeri adına doğru bir yola girdiğini köşesine taşıdı.

"Bir yeteneğin üst düzey sporcu olabilmesi için mental, teknik ve taktik olarak belli bir seviyenin üzerinde olması gerekir.

Ozan maalesef Fenerbahçe'deki ilk döneminde; mental olarak hiçbir zaman hazır olamadı. Sarı-lacivertlilerin yaşadığı teknik kaos da onu bitirme noktasına getirdi.

DEMİRKOL: "MENTAL OLARAK GÜÇLENDİ"

Alanya macerasından sonra artık mental olarak daha hazır görünüyor. Sergen Yalçın ve Ersun Yanal kadar Emre Belözoğlu'nun da daha berrak düşünmesinde yardımcı olduğunu söylemek gerekir.

Ozan hala yüksek potansiyalle oyuncu sınıfında. Hala da gitmesi gereken çok yol var. Ve artık nihayet doğru istikamete gittiğini söyleyebiliriz..." ifadelerini kullandı.

Ozan'ın rehabilite sürecinde önemli pay sahibi olan isimlerin başında o dönemki antrenörü Sergen Yalçın yer alıyor...

Ozan'ın yeniden doğuş hikayesini başlatan Yalçın, "Ozan'ı bizzat kendim istedim. 'Bana gel 3 ay sonra milli takımdasın' dedim. Fenerbahçe'ye çok genç geldi.

YALÇIN: "OZAN HALA ÇOK GENÇ"

Ona yaşadığı sıkıntılarla ilgili kendi hayatımdan örnekler verdim. Çok konuştuk... Çünkü böyle oyuncuları kaybetmek kolay, kazanmak ise emek istiyor...

Sadece vesile oldum... Belli ki; Ozan da böyle geri dönüşü çok istiyormuş. Fizik gücünü kullanırsa yükselişi devam edri. Her şeyin kıymetini daha fazla biliyor ve hala çok genç" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya