SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Özdemir'den Koç'a: Ben olsam çoktan imzalamıştım

FUTBOL | 11.08.2020 11:18

TFF Başkanı Nihat Özdemir, harcama limitleri konusunda isyan bayrağı açan Ali Koç'a yapılandırmayı hatırlatıp, "Ben olsam çoktan imzalamıştım" dedi.

Özdemir'den Koç'a: Ben olsam çoktan imzalamıştım

2021 sezonunda takım harcama limitlerine itiraz eden; Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, Göztepe, Sivasspor, Kasımpaşa ve Antalyaspor'un başkan ve yöneticileri; TFF'nin kapısını çaldı. Riva'da gerçekleşen zirvede; Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile TFF Başkanı Nihat Özdemir arasında çarpıcı bir diyalog yaşandı.

Galatasaray'a 429, Beşiktaş'a 259, Fenerbahçe'ye ise 154,4 milyon TL limit verildiğini ve 3 Büyükler arasında bu kadar farkın olmaması gerektiğini belirten sarı-lacivertlilerin 1 numarasına; Kulüp Lisans Kurulu üyeleri; "Limitiniz, borç yapılanması yapmadığınız için düşük çıktı" karşılığını verdi.

Topa giren TFF Başkanı Nihat Özdemir, "Fenerbahçe'nin başkanı olsam; borç yapılandırmasını imzalar, kulübü düzlüğe çıkarırdım. Hatta bunu geçtiğimiz sezon yapar takımımı şampiyonluğa oynatırdım" dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Üniversitesi'nin tanıtım günlerinde; yapılandırmaya neden imza atamadığını açıklamıştı. Başkan, "Fenerbahçe olarak yapılandırmayı imzalayamadık. Burası net anlaşılsın; imzalamadık demiyorum. İstemediğimiz için değil, şartları yerine getiremediğimiz için imzalayamadık" ifadelerini kullanmıştı.

Hürriyet'in haberine göre sarı-lacivertlilerin 1 numarasının bu konudaki tavrını sürdürdüğü öğrenilirken Nihat Özdemir bir kez daha devreye girip, "Yerinde olsam; imzayı atardım" karşılığını verdi.

Canına tak eden Ali Koç, "Ödeyemeyeceğim bir anlaşmaya neden imza atayım? İmzayı attığım an; temerrüte düşüyorum. Ödeme süresi de çok kısa. Bu parayı 5 senede ödemek mümkğn değil. Vadenin uzaması gerek. Sürenin 10 yıla çıkması lazım" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya