SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

ÖZEL | Lukas Podolski: Galatasaray beni ararsa her zaman orada olacağım!

Lukas Podolski, Asist Analiz ekranlarında merak edilenleri ve gündeme dair görüşlerini paylaştı. Podolski, Türkiye kariyeri ve geleceğine dair de dikkat çeken ifadeler kullandı.

ÖZEL | Lukas Podolski: Galatasaray beni ararsa her zaman orada olacağım!

Ülkemizde bir dönem Galatasaray ve Antalyaspor forması da giyen Alman futbolcu Lukas Podolski, Asist Analiz ekranlarında EURO 2024 Sohbetlerinin ilk bölümünde Nazlıcan Elestekin’in sorularını cevapladı.

 • Türk halkı seni seviyor, Galatasaray ve Antalyaspor’da oynarken sevgilerini kazandın. Sonra Türk yemekleri yapan restoranlar açtın. Bu harika fikirler nasıl oluştu?

“Her şey Galatasaray’da oynarken başladı. Türk yemeklerini çok seviyordum ve Köln’den de çok sayıda Türk arkadaşım vardı. Galatasaray’da oynarken bir arkadaşım vardı, şu anda iş ortağım. Birlikte bir şeyler yapalım dedi. Çok fazla yatırım yapıyoruz. Şu anda da 40 markamız var.”

 • Galatasaray taraftarları seni hâlâ çok seviyor. Galatasaray hakkında ne düşünüyorsun? Son 2 yılın şampiyonu, neler düşünüyorsun?

“Harika gidiyorlar. Saha içinde de saha dışında da. Yönetim, her şey… Türkiye’nin en büyük kulübü olduğunu düşünüyorum. Sadece performansıyla değil. Şampiyonlar Ligi’nde bazı maçlarını gördüm, Bayern Münih’e karşı da iyi bir performansları oldu. Bütün kulübün iyi durumda olduğunu düşünüyorum, disiplin içindeler. İyi iş çıkartıyorlar. Galatasaray markası iyi gidiyor. Ben oradayken öyle değildi ne yazık ki. Hâlâ bazı insanlarla iletişim içerisindeyim. Ziyaret ediyorum.”

 • Fenerbahçe taraftarları 10 yıldır şampiyon olmayı bekliyor. Uzun bir süreç. Profesyonel bir futbolcu olarak bakarsanız, neden Fenerbahçe bunu başaramıyor?

“Bilmiyorum, kulübü tanımıyorum. Ama dışarıdan bakıldığında Galatasaray iyi yolda. Skandal yok, disiplinliler. Fenerbahçe ise her zaman bulutlu. İyi sezon geçirdiklerini düşünüyorum ama Galatasaray hâlâ önde.”

 • Icardi hakkında ne düşünüyorsun, onu nasıl tanımlarsın? Benzerlikleriniz var mı?

“Herkesin zihniyeti, kültürü farklıdır ama sahada iyi iş çıkardığını düşünüyorum. Gol atıyor ve insanlarla arasında bağlantı olmasını da seviyorum. Galatasaray’ın buna ihtiyacı var. Oyuncularla ve taraftarlarla arasındaki bağı hissediyorsunuzdur. Birlikte her zaman güçlüsünüzdür. Ve bence onun takımda olması harika. Diğerleri de öyle ve umarım önümüzdeki yıllarda Galatasaray’da devam eder.”

 • EURO 2024’ü sence kim kazanacak? Almanya, İngiltere, İtalya… Yaratacakları farklar nelerdir?

“Almanya’nın iyi bir şansı olduğunu düşünüyorum. Son turnuvalarda iyi değiller ama iyi bir takım olduğumuzu düşünüyorum. İyi oyuncularımız var, evimizde oynuyoruz ve bu büyük bir avantaj. Finale çıkabileceğimizi düşünüyorum.”

 • Türk Millî Takımı’ndaki oyuncuları tanıyor musun?

“Evet, neredeyse herkesi tanıyorum. Ama bu oyuncuların hedefiniz Avrupa Şampiyonası’nı kazanmak olduğunu düşünmüyorum. Hedefleri belki gruptan çıkmak ve sonrasına bir bakalım. Türkiye’nin büyük avantajının taraftarları olduğunu düşünüyorum. Almanya’da çok fazla Türk var ve bu da onlar için belki de avantajdır. Avrupa evleri gibi, belki bunu turnuvada gösterirler.”

 • Birlikte çalıştığın en iyi teknik direktörler kimler?

“Her antrenörün farklı şeyleri vardır, hepsinin doğru ve yanlış tarafı vardır. Joachim Löw’le çalıştım ve küçüklüğümde bana çok yardımcı oldu. Neredeyse 10 yıl çalıştım ve çok şey öğrendim. En iyilerden biriydi bu yüzden. Ama başka antrenörler de vardı çok şey öğrendiğiniz. Farklı kulüplerde oynadığım için çok şanslıyım.”

 • Antalyaspor hakkında ne düşünüyorsun?

“Harika bir kulüp olmak için her şeye sahipler ama ne yazık ki yönetim her zaman büyük değişiklikleri sever. Bu diğer kulüpler için de her zaman sorundur. Antalya’da harika zaman geçirdim ama çok daha fazla büyük bir potansiyele sahip Antalyaspor.”

 • Türkiye’ye futbolcu ya da antrenör olarak geri dönmeyi düşünüyor musun?

“Ne olacağını bilemezsiniz. Burada 1 yıl daha sözleşmem var ve sonrasında neler olacağını göreceğiz. Eğer yönetici ya da antrenör olmak istersem ya da başlangıç için hiçbir şey yapmazsam Türkiye benim ikinci evim. Galatasaray beni ararsa her zaman konuşmaya açığım. Galatasaray beni ararsa her zaman orada olacağım. Orası benim ikinci evim ve ne olacağını göreceğiz.”

LUKAS PODOLSKI’YLE 5’TE 5

 • Çay mı, kahve mi?

“Çay.”

 • Balık mı, et mi?

“İkisi birden.”

 • Alman yemekleri mi, Türk yemekleri mi?

“Türk yemekleri.”

 • Podolski mi, Icardi mi?

“Podolski.”

 • İstanbul mu, Antalya mı?

“İstanbul.”

 • Ne kadar daha futbol oynayacaksın, bir fikrin var mı?

“Bir yıllık daha sözleşmem var ve sonrasını bilmiyorum. Kendimi iyi hissedip hissetmediğime göre karar verebilirim.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya