SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Paris Saint-Germain Academy Turkey’den dev adım

FUTBOL | 11.03.2020 13:04

Dünyaca ünlü futbol takımı Paris Saint-Germain'in Türkiye akademisi olan Paris Saint-Germain Academy Turkey, altyapı devrimini başlattı.

Paris Saint-Germain Academy Turkey’den dev adım

Dünyaca ünlü futbol takımı Paris Saint-Germain’in resmi Türkiye akademisi olan Paris Saint-Germain Academy Turkey’nin altyapıda fark yaratacak yeni projesi Global Spor Kulübü U11 ve U13 takımlarıyla futbol macerasına adım attı.

Türkiye’nin en nitelikli altyapı sistemini inşa etme ve en kaliteli futbol kulübü olma hedefiyle yola çıkan Global Spor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu U11 ve U13 liglerinde mücadelesine başladı.

Dünyaca ünlü Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain’in resmi Türkiye akademisi olan Paris Saint-Germain Academy Turkey’de futbolu ve örnek bir sporcu olmayı öğreten Global Futbol Kulübü, U13 ve U11 akademik futbol takımlarını kurdu.

PSG’de forma giyen dünyaca ünlü Mbappe, Neymar, Cavani ve Di Maria gibi yıldız isimlere uygulanan antrenman metodolojisini birebir olarak Türkiye’ye getiren Paris Saint-Germain Academy Turkey, aynı idman programlarını ve daha fazlasını Global Futbol Kulübü bünyesine de yansıtıyor.

Temel hedefi nitelikli bireyler ve sporcular yetiştirmek üzere yola çıkan Global FK ve Paris Saint-Germain Academy Turkey, sadece futbol eğitimi ile kalmayıp bunun yanı sıra kişisel gelişim, yabancı dil, psikoloji gibi birçok alanda da ilgili profesyonellerle iş birliği yürütüyor.

Bu sezon için U11 ve U13 takımları ile mücadele edecek olan Global Futbol Kulübü, gelecek yılla birlikte U19 takımıyla, sonraki yıllarda ise her yaş kategorisi ve A takımlarıyla da sahne alacak.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya