SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

PFDK, Adem Büyük ve Rafael’e 1’er maç ceza verdi!

FUTBOL | 25.02.2021 18:23

PFDK, Yeni Malatyasporlu Adem Büyük’e güvenlik görevlisine, Mediol Başakşehirli Rafael’e ise hakeme yönelik hakaretleri sebebiyle 1’er maç ceza verdi.

PFDK, Adem Büyük ve Rafael’e 1’er maç ceza verdi!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, (PFDK) Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği’nce yapılan sevkleri değerlendirdi. Değerlendirme sonucu alınan ve kamuoyuna açıklanan kararlar ise şu şekilde:

- YENİ MALATYASPOR Kulübü sporcusu ADEM BÜYÜK'ün, 20.02.2021 tarihinde oynanan YENİ MALATYASPOR-İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR Süper Lig müsabakasında, resmi güvenlik görevlisine yönelik hakareti nedeniyle FDT'nin 41/1-a ile 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT'nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 6.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

- MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK'nın, 19.02.2021 tarihinde oynanan MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK-TRABZONSPOR A.Ş. Süper Lig müsabakasında, protokol tribününe talimatta belirlenen sayıdan fazla kişinin alınmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 48.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

Aynı müsabakada MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK sporcusu RAFAEL PEREIRA DA SILVA'nın, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi ve çift sarı kart görmesi nedeniyle oynamaması gereken müsabaka dışında ayrıca 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir.

Buna göre; Medipol Başakşehir’in Brezilyalı sağ beki Rafael, çift sarı ve kırmızı karttan doğan 1 maçlık cezasının yanı sıra hakareti sebebiyle 1 müsabakada daha, toplamda ise 2 karşılaşmada görev yapamayacak. Yeni Malatyaspor’un tecrübeli golcüsü Adem Büyük ise takımının Gençlerbirliği ile oynayacağı mücadelede forma giyemeyecek.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya