SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

PFDK’dan, Mustafa Yumlu’ya 4 maç men!

FUTBOL | 21.09.2021 16:31

PFDK, BB Erzumsporlu Mustafa Yumlu’yu 4 resmi maçtan men etti.

PFDK’dan, Mustafa Yumlu’ya 4 maç men!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un deneyimli stoperi Mustafa Yumlu'ya 4 maç men cezası verdi. Öte yandan kurul, mavi-beyazlı kulübe de taraftarlarının neden olduğu olaylar nedeniyle ihtar cezası verdi.

Söz konusu kararlar, şu ifadelerle duyuruldu:

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ERZURUMSPOR Kulübünün, 14.09.2021 tarihinde oynanan BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ERZURUMSPOR -BEREKET SİGORTA ÜMRANİYESPOR TFF 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MARATON E5, E6, E7, F1 blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ERZURUMSPOR Kulübü sporcusu MUSTAFA YUMLU'nun, ihraç öncesi ve ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik hakaretleri nedeniyle 4 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 8.700.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu) ile karar verilmiştir.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya