SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Porto Başkanı'ndan Jose Mourinho itirafı...

FUTBOL | 19.04.2020 14:02

Porto Başkanı Nuno Pinto da Costa, Jose Mourinho’yu takıma getirme konusunda yakın olduklarını ancak Manchester United'ın buna engel olduğunu açıkladı

Porto Başkanı'ndan Jose Mourinho itirafı...

Bilindiği üzere Jose Mourinho kariyerinin ilk teknik direktörlük görevini yaptığı Porto’da 2004 yılında Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşamış ve gösterdiği başarılı performansla Chelsea’ye transfer olmuştu.

Nuno Pinto da Costa, 2016 yılında Portekizli çalıştırıcıyı takımın başına getirme konusunda çok yaklaştıklarını fakat Manchester yönetiminin buna engel olduğunu açıkladı.

Porto Başkanı kulübün resmi YouTube kanalına yaptığı açıklama şu şekilde:

“Ben 2016 yılında Mourinho'yla konuştum ve takımın başına geçmek isteyip istemediğini sordum. O dönem Manchester United'la yeni sezon için anlaşması vardı, bize gelmesi çok zordu ama bana 'evet, geçerim' dedi. Fakat Manchester United yönetimi, Avrupa'da rakip olabileceğimiz düşüncesiyle bunu kabul etmedi."

Portekizli çalıştırıcı Manchester United’ın başına 2016-2017 sezonunda gelmiş Aralık 2018’de Manchester United tarafından görevine son verilmişti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya