SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Premier Lig başlıyor; nerede kalmıştık?

FUTBOL | 17.06.2020 12:07

Premier Lig'de koronavirüs arası sona erdi, heyecan dönüyor. Nerede kaldığımızı hatırlayarak, puan durumu ve maç programına göz atıyoruz.

1 İngiltere Premier Lig, koronavirüs salgını nedeniyle verilen aranın ardından, erteleme maçlarıyla geri dönmeye hazırlanıyor. 17 Haziran 2020, Çarşamba akşamı saat 21:00’de oynanacak ki erteleme karşılaşmasında Aston Villa, Sheffield United’ı, Manchester City ise Arsenal’i konuk edecek.

İngiltere Premier Lig, koronavirüs salgını nedeniyle verilen aranın ardından, erteleme maçlarıyla geri dönmeye hazırlanıyor. 17 Haziran 2020, Çarşamba akşamı saat 21:00’de oynanacak ki erteleme karşılaşmasında Aston Villa, Sheffield United’ı, Manchester City ise Arsenal’i konuk edecek.

2 Premier Lig’de şampiyonun ilan edilmesi ise lider Liverpool ile takipçisi Manchester City’nin iki maçtaki performanslarına bağlı. 82 puandaki Liverpool, 57 puan toplayabilen City’nin puan kaybetmesini beklerden üst üste galibiyetler almayı hedefliyor.

Premier Lig’de şampiyonun ilan edilmesi ise lider Liverpool ile takipçisi Manchester City’nin iki maçtaki performanslarına bağlı. 82 puandaki Liverpool, 57 puan toplayabilen City’nin puan kaybetmesini beklerden üst üste galibiyetler almayı hedefliyor.

3 Sezonun en parlak performanslarından birine imza atan Leicester’ın 53 puanı var ve 3. Sırada, Chelsea’nin 5 puan önünde bulunuyor. İlk dörde girmeyi hedefleyen Manchester United’ın 45 puanı bulunuyor.

Sezonun en parlak performanslarından birine imza atan Leicester’ın 53 puanı var ve 3. Sırada, Chelsea’nin 5 puan önünde bulunuyor. İlk dörde girmeyi hedefleyen Manchester United’ın 45 puanı bulunuyor.

4 Avrupa Kupaları için son biletin iki adayı; Wolverhampton 43 puanda ve bu sezon Premier Lig’e yükselen Sheffield United 7. sırada olmasına rağmen aynı puanla mücadelesini sürdürüyor.

Avrupa Kupaları için son biletin iki adayı; Wolverhampton 43 puanda ve bu sezon Premier Lig’e yükselen Sheffield United 7. sırada olmasına rağmen aynı puanla mücadelesini sürdürüyor.

5 Sezonun hayal kırıklığı yaratan takımlarından Tottenham 8., Arsenal 9. ve Everton 12. sırada. Bu takımların arkasında kendisine yer bulan Burnley de fena bir sezon çıkartmadı.

Sezonun hayal kırıklığı yaratan takımlarından Tottenham 8., Arsenal 9. ve Everton 12. sırada. Bu takımların arkasında kendisine yer bulan Burnley de fena bir sezon çıkartmadı.

6 Son sıradaki Norwich City’nin küme düşmekten kurtulması son derece zor. Aston Villa da 4 puan farkla bir üst basamaktan çıkmakta zorlanıyor. Bu iki takımın güvenli bölgeye geçmek için son bir mücadele şansı olacak.

Son sıradaki Norwich City’nin küme düşmekten kurtulması son derece zor. Aston Villa da 4 puan farkla bir üst basamaktan çıkmakta zorlanıyor. Bu iki takımın güvenli bölgeye geçmek için son bir mücadele şansı olacak.

7 Küme düşecek üçüncü takım içinse 4 aday bulunuyor; 18. Bournemouth, 17. Watford ve 16. West Ham 27 puanla çizgide bekliyorlar. 15. Brighton da 29 puanla ateş hattında.

Küme düşecek üçüncü takım içinse 4 aday bulunuyor; 18. Bournemouth, 17. Watford ve 16. West Ham 27 puanla çizgide bekliyorlar. 15. Brighton da 29 puanla ateş hattında.

8 Premier Lig’de 30. hafta, Cuma akşamı Norwich-Southampton ve Tottenham-Manchester United maçıyla start alacak. Cumartesi öğlen maçında Leicester, Watford’a konuk olacak. 17:00’de Brighton-Arsenal ve 19:30’da West Ham-Wolverhampton maçları oynanacak.

Premier Lig’de 30. hafta, Cuma akşamı Norwich-Southampton ve Tottenham-Manchester United maçıyla start alacak. Cumartesi öğlen maçında Leicester, Watford’a konuk olacak. 17:00’de Brighton-Arsenal ve 19:30’da West Ham-Wolverhampton maçları oynanacak.

9 Cumartesi akşam maçında Bournemouth’un rakibi Crystal Palace olacak. Pazar günü öğlenden sonra Newcastle, Sheffield’ı konuk olacak. Saatler 18:15’i gösterdiğinde ise Aston Villa-Chelsea maçı başlayacak.

Cumartesi akşam maçında Bournemouth’un rakibi Crystal Palace olacak. Pazar günü öğlenden sonra Newcastle, Sheffield’ı konuk olacak. Saatler 18:15’i gösterdiğinde ise Aston Villa-Chelsea maçı başlayacak.

10 Premier Lig’de tüm gözler Pazar akşamı 21’de başlayacak olan Everton-Liverpool derbisinde olacak. Liderin, şampiyonluk hesaplarını belirleyecek kritik Manchester City-Burnley karşılaşması ise pazartesi akşamı saat 22:00’de başlayacak.

Premier Lig’de tüm gözler Pazar akşamı 21’de başlayacak olan Everton-Liverpool derbisinde olacak. Liderin, şampiyonluk hesaplarını belirleyecek kritik Manchester City-Burnley karşılaşması ise pazartesi akşamı saat 22:00’de başlayacak.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya