SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Premier Lig toplantısından tarih çıkmadı

FUTBOL | 17.04.2020 17:14

Premier Lig yönetiminin kulüpler ve ortaklarla yaptığı toplantıdan sezonun bitirilmesi konusuna fikir birliği çıktı ancak tarih belli değil.

Premier Lig toplantısından tarih çıkmadı

Merakla beklenen Premier Lig toplantısı sona erdi.

Toplantıdan sezonun koronavirüs nedeniyle ertelenmesi sonrasında kalan 92 maçın oynanması konusunda fikir birliği oluştu.

Toplantıda, Premier Lig’in kalan maçlarının başlangıcı için tarih konusunda görüşme yapılmadığı ancak 30 Haziran’da bitirilebileceğine dair beklenti oluştuğu bildiriliyor.

Premier Lig yönetimi tüm olası başlama tarihlerinin sadece öngörü olabileceğini açıkladı.

13 Mart’ta ertelenen Premier Lig için kulüpler, şu an için sahaya inmenin doğru olmadığı görüşündeler.

PREMIER LİG YÖNETİMİNİN AÇIKLAMASI

Premier Lig yönetiminden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tüm iş kolları ve endüstrilerde olduğu gibi Premier Lig’de de çok sayıda olası senaryo üzerinde çalışılmaktadır. Hissedarlarımız, yayıncı kuruluş ortaklarımız ve kulüplerimiz kalan maçların oynanması konusunda fikir birliğindedirler. Ancak maçların başlangıç tarihi için sağlık koşullarının sağlanması önceliklidir. Ayrıca hükümetin de maçların oynanması konusunda desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. Futbolcuların, teknik ekiplerin, kulüp çalışanlarının ve taraftarların sağlığı önceliğimizdir. Sağlık kurumlarının yönlendirmesi doğrultusunda maçların ne zaman başlayacağına karar verilecektir. Premier Lig ortaklarının bugünkü toplantısında olası takvimler değerlendirilmiştir. 2019-2020 sezonunun tamamlanması hedefimizdir. Ancak üzerinde görüşülen tüm tarihler COVID-19 salgını nedeniyle sadece öngörü bazında kalmaktadır.”

30 HAZİRAN TARİHİ KRİTİK

İngiltere’de 12 binden fazla insanın ölümüne yol açan koronavirüs salgını nedeniyle ülkede 3 hafta daha sokağa çıkma yasağının devam etmesi planlanıyor. Kulüplerin içinde bulundukları ekonomik krizden çıkabilmeleri için kalan maçların oynanması önem arz ediyor. Ancak futbolun yeniden başlayıp başlayamayacağı tartışma konusu durumunda.

Pek çok futbolcunun sözleşmesi de 30 Haziran’da sona erecek. Kalan maçların bu tarihten sonrasına sarkması durumunda oyuncular takımlardan ayrılabilir. Sözleşmelerin akıbeti konusunda FIFA’nın alacağı karar bekleniyor.

30 Haziran aynı zamanda bazı önemli sponsorluk anlaşmalarının da bittiği tarih olacak.

FEDERASYON HENÜZ TARİH BELİRLEMEDİ

İngiltere Futbol Federasyonu, alt liglerde mücadele eden takımlara, 16 Mayıs’tan önce saha antrenmanlarına başlamamaları konusunda yazı gönderdi. Federasyon, maçların başlangıç tarihi için ise açıklama yapmıyor.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya