SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Premier Lig'e koronavirüs yasakları geldi

FUTBOL | 07.05.2020 19:46

Koronavirüsün patlak verdiği sırada; sermonide tokalaşmayı kaldıran Premier Lig yönetimi, sahaya tükürme, golü kutlama ve forma değiştirmeyi de yasakladı.

Premier Lig'e koronavirüs yasakları geldi

Futbola verilen arada sona soğru geliyoruz... Hollanda; sezonu yok sayarken Fransa; şampiyonunu ilan etti. İtalya; mayıs sonunu işaret edip Süper Lig için tarih verildi... TFF Başkanı Nihat Özdemir, 12 Haziran'da meşin yuvarlağın yeniden döneceğini açıkladı.

Fransa ve Hollanda'nın aksine Almanya devam diyenlerden... Öyle ki; Bundesliga start vereceği tarihi bile açıkladı. Covid-19 nediyle futbola verilen ara Almanya'da gelecek hafta son buluyor. Bundesliga'da; 16-17-18 Mayıs tarihlerinde oynanacak 26. hafta karşılaşmalarının programı bile belli oldu.

Almanya start alırken İngiltere de dönmeye hazırlanıyor. Koronavirüsün patlak vermesiyle karşılaşma öncesinde gerçekleştirilen seremonilerde; furbolcu ve hakemlerin el sıkışmasını yasaklayan Premier Lig yönetimi, yeni bir dizi önlemler getirecek. Haziran ayında santra yapması beklenen Premier Lig'de; yeni protokolller getirilecek.

Seremonide el sıkışmayı kaldıran Premier Lig yönetimi, golü kutlamayı, forma değiştirmeyi ve sahaya tükürmeyi de yasaklanacak. The Telegraph'ın iddiasına göre; bu yasaklar bu seneyle sınırlı kalmayıp gelecek yıl da devam edecek..

Haziran başında futbola dönmekte kararlı olan Premier Lig temsilcilerinin 11 Mayıs'ta yapılacak toplantıda; maçların süresinin azalması ve oyuncu değişikliği sayısının artmasını da gündeme getirmeyi planladığı iddia edildi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya