SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Premier Lig'de transfer dönemi uzatıldı

FUTBOL | 06.02.2020 17:22

İngiltere Premier Lig'de 2 sezondur ağustos ayında sonlanan transfer dönemi eylüle kadar uzatılırken, bu durum İngiliz kulüpleri tarafından sevinçle karşılandı.

Premier Lig'de transfer dönemi uzatıldı

Geçtiğimiz 2 sezonda yaz transfer dönemi 1 ay kısaltılan İngiltere Premier Ligi’nde, bu yaz, transfer dönemi uzatılacak. Başkent Londra’da toplanan Premier Lig kulüplerinin temsilcileri, önümüzdeki yaz transfer döneminin 1 ay uzatılması yönünde oy kullandı. İngiltere’de son 2 yıldır transfer dönemleri Ağustos ayında bitiyordu. Yeni yönetmelikle birlikte artık takımlar, eskisi gibi 1 Eylül’e kadar transferlerini İngiltere Futbol Federasyonu’na bildirebilecek.

KLOPP DA BU KARARI DESTEKLEMİŞTİ

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp da bu kararı destekleyen isimlerden biri oldu. Yakın bir dönemde transfer dönemiyle alakalı röportaj veren Alman teknik adam, “Diğer Avrupa ülkeleri gibi biz de Eylül ayına kadar transfer yapmak istiyoruz. Biz Ağustos ayına kadar oyuncu satın alabiliyorken, Eylül ayına kadar oyuncu satabiliyoruz, bu kararın düzeltilmesi lazım” ifadelerinde bulundu.

TRANSFER DÖNEMİNİN KISALTILMASINA MOURINHO DESTEK VERMİŞTİ

O dönemde Manchester United’ın teknik direktörlüğünü yapan Jose Mourinho, transfer döneminin kısaltılmasına öncülük eden isimlerden biri oldu. Transfer döneminin lig başlamadan 1 gün önce bitmesini söyleyen Portekizli çalıştırıcının isteği, kulüpler birliği tarafınca kabul edilmiş ve oy çoğunluğuyla karar onanmıştı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya