SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Rashad Muhammed'den Beşiktaş, PSG ve transfer itirafı!

FUTBOL | 14.11.2020 12:02

Erzurumspor'un Fransız sağ açığı Rashad Muhammed, ülkesinde yayım yapan bir internet sitesiyle çok özel bir röportaj gerçekleştirdi.

Rashad Muhammed'den Beşiktaş, PSG ve transfer itirafı!

Erzurumspor'un Fransız sağ açığı Rashad Muhammed, ülkesinde yayım yapan bir internet sitesiyle çok özel bir röportaj gerçekleştirdi. Actu Foot'a konuşan 27 yaşındaki futbolcu; Paris Saint Germain altyapısından ayrılması, Beşiktaş'a attığı gol, Erzurumspor'daki günleri ve olası bir transferine ilişkin çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Muhammed'in o sözleri:

"Kariyer yolculuğumdan ötürü oldukça gururluyum. Gerektiğinde savaşmayı bildim. Mücadeleyi bırakmadım ve çalışmaya devam ettim. Süper Lig'de oynamak ve daha önce Avrupa Ligi'nde forma giymiş olmak kariyerimi iyi görmemi sağlıyor.

Ocak 2015 ile Mart 2016 arası sakattım ve kulüpsüz kaldım. Bu periyot gerçekten çok zordu. Stres kırığı yaşamıştım. Sonrasında da buna kalçanın yerinden oynaması eklendi. Ne mutlu ki beni sonuna kadar destekleyen bir ailem vardı. Her gün antrenman yapabiliyordum. Sonrasında Chambly'de oynayan bir arkadaşımla idman yapmaya başladım. Çünkü o da yalnızdı ve birlikte çalışmak istiyordu. Yeniden bir oyuncu grubuyla çalışmak, oyundan zevk almak ve takım arkadaşlarımla şakalaşmak beni yeniden futbol oynamaya motive etti ve kariyerime hiç bırakmadan devam ettim.

Bu süreçte futbolu bırakmayı da düşündüm. İçimden belki de en iyisinin herkes gibi kendime bir iş bulmak olduğunu söylüyordum. Gelirim yoktu ve kenardaki param giderek tükeniyordu. O anda babamla konuştuğumda bana endişelenmemin normal olduğunu, sakatlıktan döndüğümü ve eski heyecanımı bulmam gerektiğini söyledi. Bana asla futbolu bırakmamamı önerdi ve son bir şans daha verdi.

Sarpsborg'dayken Beşiktaş'la oynadığımız maçta gol atacağımı gerçekten biliyordum. Sadece çekingen olmamam ve kendimi ilk dakikadan itibaren bırakmamam gerekiyordu. 47 saniye sonunda golümü attım. Özellikle ailem ve arkadaşlarımın da maçı seyretmesinden ötürü çok mutluydum. UEFA Avrupa Ligi'nde kendi sahanızda gol atmak harika bir anı. Benim için gerçekten çok güzel bir duyguydu.

Belirsizlik beni hiçbir zaman korkutmadı. Çünkü ben, seyahat etmeyi seven biriyim. Bu; yeni ülkeler, kültürler ve takım arkadaşları tanımamı sağlıyor. Özellikle Türkiye, inanılmaz ateşli taraftarlarıyla tam bir futbol ülkesi. Örneğin Erzurumspor'daki ilk maçımda sıcaklık -18 dereceydi ama stat tıklım tıklımdı. Türkiye ligini seçmem, bana büyük oyunculara sahip büyük kulüplere karşı baskının yoğun olduğu maçlara çıkmamı sağladı.

Erzurumspor'a ilk geldiğimde bazı korkularım vardı ama her şey süper ilerledi. Takım arkadaşlarım tarafından çok iyi karşılandım ve kulüpteki herkes benim adaptasyonumu kolaylaştırdı. Üstelik kulüpte azımsanmayacak sayıda Fransız futbolcu var ki bu da her şeyi biraz daha kolaylaştırdı.

Daha önceki bir kararımdan ötürü pişmanlık duyup duymadığımı ben de sıklıkla kendime soruyorum. Eğer Paris Saint Germain'den ayrılmayıp Belçika'ya gitmeseydim her şey belki çok farklı olurdu. Ancak hiçbir şeyden pişman değilim. Çünkü pişmanlık duysaydım şu an bulunduğum yerde olmazdım. Hatalar yaptım ama bunlar benim ilerlememi ve aynı yanlışları tekrarlamamamı sağladı. Bu, hem ev hem de futbolcu yaşamımın bir parçası. Şimdi 27 yaşındayım. Her şeyimi vermek ve asla pes etmemek benim elimde.

Profesyonel olmak isteyen gençlerin kendilerini tamamen bu oyuna vermeleri ve yakaladıkları fırsatları değerlendirmeleri gerekiyor. Her şeyi denemek ve insanlardan korkmamak lazım çünkü kaybedeceğiniz hiçbir şey yok. Belçika'ya gittiğimde işler kötü ilerledi ve ben de geri döndüm. Bu, bir utanç değil. Başka bir ülkeyi keşfetme ve farklı bir kültürü gözlemleme şansına sahip oldum. Maceradan ve risk almaktan korkmamak lazım. Kendinize şans tanımalı, asla pes etmemeli ve çalışmayı sürdürmelisiniz. Zira pişmanlıklarla yaşamak güzel bir şey değil.

Ligue 1'de oynamak benim kendime koyduğum bir hedef. Sarpsborg'daki maceramdan sonra hiçbir Fransız kulübü benimle görüşmedi. Bunun beni üzdüğü gerçeğini sizlerden saklamayacağım. Şu anda da hiçbir şey için geç değil ve her an her şey olabilir. Ancak şunu söylemeliyim ki Ligue 1'de oynamak için önüme bir şans gelirse hiç çekinmeden bunu değerlendiririm."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya