SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Real Madrid'ten yeni takım kararı...

FUTBOL | 15.09.2019 16:19

Real Madrid'ten yeni takım kararı...

Real Madrid'in oluşturmak istediği kadın futbol takımı için gerekli onaylar alındı.

Kulüp Başkanı Florentino Perez, yapılan toplantısında alınan kararla Real Madrid'in 2020-2021 sezonu başlangıcıyla birlikte bir kadın futbol takımı oluşturacağını açıkladı.

Kulüp toplantısına dahil olan üyeler, bu proje için totalde 894 oy kullandı. Bu oylardan 810'unun olumlu, 44 görüşün karşıt ve 40 oyun ise çekimser olduğu ifade edildi.

Real Madrid, daha önce de yönetim kurulunun verdiği kararla, 2014 yılında kurulan "Tacon" isimli kadın futbol takımının, kulüp bünyesine alacaklarını bildirmişti. Florentino Perez, yaptığı konuşmada kadın futboluna olan ilgi ve alakayı göstermiş ve "Real Madrid bu fenomenliğin mutlaka içinde bulunmalı. Ayrıca kendi takımımız da olmalı" açıklamalarında bulunmuştu.

Tacon Kadın Futbol Takımı'nın 2020-2021 futbol sezonundan itibaren antrenmanlarını ve maçlarını, "Ciudad Real Madrid" (Real Madrid Şehri) tesislerinde yapması yönünde karar karar alındı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya