SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Real Madrid'in efsane başkanı yaşamını yitirdi

FUTBOL | 22.03.2020 10:10

Başkent ekibi Real Madrid’in efsane başkanlarından Lorenzo Sanz, koronavirüs yüzünden yaşamını yitirdi. Taraftarlar acı haberden sonra yasa boğuldu.

Real Madrid'in efsane başkanı yaşamını yitirdi

İspanya La Liga ekibi Real Madrid’in emektar efsane başkanlarından Lorenzo Sanz, Covid-19 nedeniyle 76 yaşında yaşamını yitirdi. Geçtiğimiz hafta koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılan efsane başkana, covid-19 şüphesi kondu. Söz konusu süreçten sonra yoğun bakıma alınan Sanz, koronavirüse yenik düştü ve yaşamını yitirdi.

15 YIL REAL MADRID’E HİZMET ETTİ

76 yaşında hayatını kaybeden Lorenzo Sanz, İspanyol ekibinde 1985-1995 yılları içerisinde sportif direktörlük, 1995-2000 arasında ise başkanlık görevini üstlendi. Sanz, daha sonra başkanlık görevini Florentino Perez’e devir etti.

ÜLKEMİZLE BOLCA TEMASI OLDU

Real Madrid başkanlığı döneminde ülkemizle oldukça teması bulunan Sanz, o yıllarda Türkiye’de futbol oynayan Geremi ve Baliç’i İspanyol ekibine kazandırdı. Sanz aynı zamanda, ülkemizde teknik direktörlük de yapmış isimlerden olan, John Benjamin Toshack’ı da takımın başına geçirdi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya