SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Quaresma'nın hedefindeki isim hep aynı!

FUTBOL | 12.09.2019 23:00

Quaresma'nın hedefindeki isim hep aynı!

Sezona Sivas deplasmanında aldığı yenilgiyle başlayan Beşiktaş'ta eleştiri okları teknik direktör Abdullah Avcı'ya yönelmişti... Ancak öyle bir olay oldu ki Abdullah Avcı, Orhan Ak gibi isimler arada kaynayıp Ricardo Quaresma sorunu baş göstermişti.

Birden süresiz kadro dışı bırakılıp kendisine kulüp bul denilen Portekiz, kıta, ülke ya da il değiştirmeden Kasımpaşa ile anlaştı. yıldız oyuncu, transferinin ardından Fikret Orman ilgili soruların yöneltimesine 'Bana Fikret Orman demeyin' çıkışlarına imza atsa da siyah-beyazlıların 1 numarasına olan kızgınlığını her fırsatta dile getirmekten geriye kalmıyor.

Siyah-beyazlılarla yollarının ayıran 35 yaşındaki oyuncu, beIN Sports'a açıklamalarda bulundu. Ayrılık sürecini anlatan Portekizli'nin hedefindeki isim yine Fikret Orman'dı. Kendisine saygısızlık yapıldığını belirten Portekizli, "Başkanın aldığı karar nedeniyle Beşiktaş’tan ayrılmak zorunda kaldım. Gönderiliş şeklimle bana yapılan bir saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Çünkü Beşiktaş taraftarıyla, takım arkadaşlarımla, tesislerde çalışanlarla vedalaşma şansı bulamadım" diye konuştu.

Taraftarlara teşekkür eden Quaresma, "Vodafone Park atmosferini ve Beşiktaş’ı özleyeceğim. Orada ailemle beraber çok güzel zamanlar geçirdik. Beşiktaş, her zaman şampiyonluklar kazanmasını istediğim bir kulüp olarak kalacak. Onlara çok büyük hayranlık duyuyorum. Minnettar olmam gereken bir grup varsa o da Beşiktaş taraftarı. Kötü oynadığım maçlarda dahi beni desteklediler, bu hayatım boyunca unutmayacağım bir şey" ifadelerini kullandı.

"2-3 BİN TL KAZANAN PERSONEL BİLE PARASINI ALAMIYORDU"

Personel dahil maaşlarını alamadıklarını belirten Q7, "Beşiktaş'ta yaklaşık 5 aydır ödeme yapılmıyordu. Sadece bana değil, ayda 2-3 bin TL kazanan personel de parasını alamıyordu. Bununla alakalı Serdal Adalı ile görüştük ama sanırım Fikret Orman'ın bu konu ile ilgili bir endişesi yoktu. Daha sonra bu konuşmanın ardından, eğer böyle devam ederse ayrılık kararının daha iyi olacağını söyledim" dedi.

"ÇEK KARŞILIKSIZ ÇIKTI"

Alacakları nedeniyle FIFA'ya gitmesinin pek hoş karşılanmadığını belirten yıldız oyuncu, "Bu konuşmadan bir hafta sonra Fikret Orman bana bir çek verdi. Bu çeki bankaya bozdurmaya gittiğimde çek karşılıksız çıktı. Bununla alakalı bir şey konuşmadım, o da bana bir şey söylemedi. Daha sonra alacaklarımdan dolayı kulübü FIFA'ya verdim. Bu yaptığım onlar tarafından pek hoş karşılanmadı. Sonra ayrılık süreci başladı" ifadelerini kullandı.

"ORMAN KONUŞMAK İSTEMEDİĞİM BİRİ"

Fikret Orman'a kırgın mısın sorusuna Quaresma, "Bütün futbol dünyasında hiç konuşmak istemediğim 1-2 kişiden birisi" diye karşılık verdi.

'Fenerbahçe veya Galatasaray’da oynamak benim için çok kolay değil'

Q7, 'Fenerbahçe veya Galatasaray’dan cazip bir teklif gelseydi kabul eder miydin' sorusuna ise şu karşılığı verdi: "Zor bir soru değil, Türkiye'de Beşiktaş'tan başka bir takımda oynamak istemediğimi hep söyledim. Ama malesef Beşiktaş Başkanı beni istemedi.

Ayrıldıktan sonra Fenerbahçe veya Galatasaray’da oynamak benim için çok kolay değil çünkü Beşiktaş’ı ve taraftarlarını çok seviyorum. Her zaman söylüyorum, Porto ve Beşiktaş, benim kariyerimdeki çok önemli iki takım ve her zaman kalbimde olacaklar."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya