SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İstifa etti, 2 gün sonra vazgeçti!

FUTBOL | 10.09.2019 20:33

İstifa etti, 2 gün sonra vazgeçti!

İki gün önce istifa etti... Bugün kararından vazgeçti... Bosna Hersek Milli Takımı, pazar günü oynadığı Ermenistan'da bozguna uğramıştı. Sahadan 4-2'lik yenilgiyle ayrılan Boşnaklarda; teknik direktör Rober Prosinecki ettiğini açıkladı.

Sorumluluğu üzerine alan 50 yaşındaki Hırvat çalıştırıcı, "Hedefimiz 2020 idi. Tüm şansımızı yitirdik. Kendimi sorumlu hissediyor ve istifa ediyorum" şeklinde açıklama yapmıştı.

Ermenistan maçının üzerinden iki gün geçtikten sonra Prosinecki fikir değiştirdi. Olağanüstü bir şekilde toplanan Bosna Hersek Futbol Federasyonu, deneyimli çalıştırıcının istifasını kabul etmeyip arkalarında oldukları mesajını verdi.

Federasyon yetkililerinin isteği üzerine Prosinecki de ikna olup EURO 2020 elemelerinin sonuna kadar milli takımın başında kalmayı kabul etti.

Kaybedilen maçın ardından ahlaki bir sorumluluk olarak istifa etmesi gerektiğini söyleyen Hırvat çalıştırıcı, "Bugünkü toplantıda yönetim bana arkandayız mesajı verdiç Ben de elemelerin sonuna kadar görevime devam edeceğim.

Normalde verdiğim kararların arkasında dururum. Ancak yönetim kurulumuzdakiler için takımın başında kalmaya karar verdim. Hem eleme karşılaşmaları hem de Uluslar Ligi'ndeki baraj maçları sonunda hala EURO 2020'ye katılma şansımız devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Bir dönem ülkemizin takımlarından Kayserispor'u da çalıştıran deneyimli teknik adam, ardından Azerbayca Milli Takımı'nı çalıştırmış 2018'in başında da Bosna Hersek Milli Takımı'nın başına getirilmişti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya