SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Roberto Mancini, Avrupa Şampiyonası’nda İtalya için iddialı konuştu

FUTBOL | 18.04.2020 23:00

İtalya Milli Takım Teknik Direktörü Roberto Mancini, 2021 yılına ertelenen Avrupa Şampiyonası için oldukça iddialı konuştu.

Roberto Mancini, Avrupa Şampiyonası’nda İtalya için iddialı konuştu

Galatasaray’ın eski hocası, şu anki İtalya Milli Takım Teknik Direktörü Roberto Mancini, 2021 yılına ertelenen Avrupa Şampiyonası için çok iddialı konuştu. Şampiyonayı kazanacak güçte olduklarını savunan Mancini, ertelenen turnuva için takımının 1 yıl daha tecrübe kazandığını söyledi.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu A Grubu’nda bulunan İtalya’nın hocası Mancini, Sport Mediaset’e açıklamalarda bulundu.

“1968’DEN SONRA KAZACANAĞIZ”

1968 yılından beridir Avrupa Şampiyonası kazanamadıklarını açıklayan Mancini, “O dönemden sonra ilk defa güçlü bir İtalya’yla turnuvaya katılacağız. Güçlü bir takımız. O kadar yılın ardından o kupayı almak güzel olurdu, bunu halledebiliriz” ifadelerini kullandı.

“DAHA TECRÜBELİ GİDECEĞİZ”

Ertelenen Avrupa Şampiyonası hakkında konuşan İtalyan hoca, “Eleme grubunda aldığımız 10 galibiyetle gidecektik turnuvaya. Ne yazık ki ertelendi. Zor süreçler atlattık ama bu sürenin ardından insanlar tekrardan bizim milli takımı beğendi. Çok iyi sonuçlar ve performanslar gösterdik çünkü. Oyuncularımız kötü değil, sadece biraz motivasyonla kendilerine güveni geri geldi. İtalya Milli Takımı genç bir kadrodan oluşuyor. Turnuvanın ertelenmesi demek, oyuncularımın 1 sene daha tecrübe kazanması anlamına geliyor” açıklamalarında bulundu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya