SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Robin van Persie’den van Gaal hakkında olay yaratacak itiraf!

FUTBOL | 24.05.2020 17:41

Hollandalı golcü Robin van Persie, 2014 Dünya Kupası’nda Hollanda – Kosta Rika maçında van Gaal ile yaşadığı ilginç anı anlattı.

Robin van Persie’den van Gaal hakkında olay yaratacak itiraf!

Hollandalı golcü Robin van Persie, 2014 Dünya Kupası’nda Hollanda – Kosta Rika maçında van Gaal ile yaşadığı ilginç anı anlattı... Hollandalı santrafor 2014 Dünya Kupası’nda Hollanda Teknik Direktörü Louis van Gaal’in kendisine tokat attığını söyledi. O yıl turnuvanın sürpriz ekiplerinden Kosta Rika ile karşılaşan Hollanda normal sürede eşitliği bozamamış ve maç uzatmaya gitmişti. Maçında uzatma dakikalarında bacağında kramp hisseden van Persie’ye van Gaal kenardan bağırarak onu oyundan alacağını belirtmişti. Fakat oyundan çıkmak istemeyen van Persie, maç penaltılara kaldığı takdirde penaltı atışını kulanmak istediğini hocasına belirtti.

"BİR ANDA TOKAT ATTI!"

Maçın uzatma dakikalarında da golsüz eşitliği bozamayan iki ekip maçı penaltı atışlarına götürdü. Penaltı atışlarında yaşanan durumu Robin Van Persie şöyle anlattı: “Maç bitmiş ve taç çizgisinin orada toplanmıştık. Bana yaklaştı ve bir anda tokat attı. Çat! Kocaman eli ile çarptı. Ve büyük bir sinirle ‘Bunu bana bir daha asla yapma’ dedi. Ona baktım ve donup kaldım. Louis, ‘Şimdi topla kendini ve penaltıda topu ağlara gönder!’ dedi.”

Penaltı atışları sonrasında Hollanda, Kosta Rika’yı 4-3 ile geçerek bir üst tura yükseldi. O sezon turnuva sonrası van Gaal Manchester United’ın başına geçmiş van Persie ile yeniden buluşmuşlardı. van Gaal United’da 2 yıl görevde kalmasının ardından görevine son verilmiş ve takımdan ayrılmıştı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya