SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Romalı futbolculardan büyük fedakarlık

FUTBOL | 19.04.2020 20:19

İtalya’da Serie A’da birçok kulüp koronavirüsten dolayı finansal sıkıntılar çekerken, Romalı futbolcular 4 aylık maaşlarından feragat etti.

Romalı futbolculardan büyük fedakarlık

Koronavirüsün en çok etkilediği ülkelerden biri İtalya oldu. Çizme’de ekonomik neredeyse çökme noktasına gelirken, bu kriz elbette futbola da etkisini gösterdi. Serie A’da birçok kulüp, maaşlarda indirime giderken; AS Romalı futbolculardan büyük bir fedakarlık örneği geldi. Kulüp personeli ve futbolcular, ortaklaşa bir karar alarak Roma CEO’su Guido Fienga’ya bir mektup yazdı. Mektupta 4 ay boyunca alacağı maaşlardan feragat ettiklerini açıklayan personel ve futbolcular, büyük bir tasarrufa gitmiş oldu.

BİRÇOK KULÜP İNDİRİME GİTTİĞİNİ AÇIKLADI

İtalya Serie A’da, Juventus’tan sonra kendi aralarında ekonomik anlamda sorunu çözen birçok kulüpten biri de; yeni yapılan açıklamayla birlikte Roma oldu. Açıklama, kulübün resmi kanallarından yapıldı.

Roma Kulübü’nün CEO’su Guido Fienga yaptığı açıklamada, “Birlik ve beraberliğimiz hakkında kulüpte hep konuşuyoruz. Bunu 4 ay boyunca maaşlarından feragat eden; personellerimiz, futbolcularımızla kanıtladık” ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya