SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ronaldinho'nun pasaportu sahte çıktı, gözaltına alındı

FUTBOL | 05.03.2020 20:08

Brezilyalı futbol efsanesi Ronaldinho bir yardım etkinliğine katılmak için Paraguay'a gitti. Ülkeye sahte pasaportla giren Sambacı, gözaltına alındı.

Ronaldinho'nun pasaportu sahte çıktı, gözaltına alındı

Dünya futboluna damga vuran isimlerden birisi olan Brezilyalı efsane Ronaldinho'nun başı dertte... Ülkesinde mülklerine el koyulan Sambacı, ücretsşz bir sağlık etkinliğine katılmak için kardeşi Assis ile gittiği Paraguay'da tutuklandı. Asuncion kentindeki bir otel baskın yapan polisler Ronaldinho ve ağabeyini sahte evrak ve pasaport kullandıkları gerekçesiyle göz altına aldılar.

2018 yılında; Brezilya'a Guaiba Gölü'nün çevresinde bir tesis inşa etmek isteyen Brezilyalı yıldız ve ağabeyi; hükümet tarafından 8,5 milyon dolarlık bir ceza ödemeye mahkum bırakılmıştı. Kardeşler bu borcu ödemeyince pasportlarına el koyuldu ve ülke dışına çıkmaları engellendi.

Ancak efsanesini mağdur etmek istemeyen Brezilya Hükümeti, Ronaldinho'yu turizm elçisi ilan edip yurt dışı sehayatlerinin engellemesinin önüne geçtiler.

Yıldız oyuncunun tutuklanması hakkında Paraguay İçişleri Bakanı Euclides Acevedo basının karşısına çıktı. Bakan, "Ronaldinho ile kardeşi Assis; şu anda adli soruşturma altındalar. Bu yüzden de ifadeleri alınacak. Sonrasında ne olacağına mahkeme karar verecek" ifadelerini kullandı.

Ronaldinho ve ağabeyi Assis ile kordineli hareket ettiklerini de belirten Acevedo, "İkili bugün otelde kalabilirler. Ancak yanlarındaki sahte pasaportları hazırlayan kişi tutuklanacak" dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya