SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ronaldo mu Messi mi? Klopp yanıtladı!

FUTBOL | 13.05.2020 16:30

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, günümüzün en klasikleşmiş sorularından biri olan ‘Ronaldo mu Messi mi?’ sorusuna yanıt olarak Arjantinli yıldızın adını verdi.

Ronaldo mu Messi mi? Klopp yanıtladı!

Futbol denilince, akla 2 süperstar gelir, Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi. Yıllardır kıyaslanan ikili, artık futbol literatüründe klasik bir soru olarak yer aldı; ‘Hangisi daha iyi?’. Futbolun en önemli iki yıldızı, son 12 yılda Ballon d’Or’u 11 kez kazanarak bir rekora imza attı.

Bu bağlamda şu anda dünyanın en iyi teknik direktörü olarak gösterilen Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp’e, klasikleşmiş bir soru olan, ‘Ronaldo mu Messi mi?’ sorusu soruldu. Sorulan sorudan sonra, Alman teknik adam son 12 ödülün 11’ine ambargo koymuş iki futbolcu arasında bir seçim yaptı. Klopp, her ne kadar Ronaldo’nun kusursuz olduğunu söylese de yanıtını Messi’den yana kullandı.

“CEVABIM MESSİ OLACAK AMA RONALDO’YA ÇOK BÜYÜK HAYRANIM”

Youtube kanalı Freekickerz’e konuşan Klopp, kendisine iletilen bu zor soru karşısında, “Cevabım Messi olacak ama Ronaldo’ya çok büyük hayranım. İki futbolcuya karşı da oynadık. Savunulması imkansız futbolcular. Kusursuz bir oyuncu mu yaratmak istiyorsunuz, tamam o halde Ronaldo’yu alın. Fakat Lionel Messi’nin doğuştan gelen bir özelliği var. Çok zor şeyleri aşırı basitmiş gibi gösteriyor. Haliyle bu özelliği onu bir adım öne atıyor” ifadelerini kullandı.

Lionel Messi’nin 6 (2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019), Cristiano Ronaldo’nun ise 5 (2008, 2013, 2014, 2016, 2017) adet Ballon d’Or ödülü bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya