SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Rüdiger'den ırkçılık açıklaması: Pes etmek yok

FUTBOL | 23.02.2020 20:53

Tottenham maçında ırkçı saldırılara maruz kalan Antonio Rüdiger veryansın etti. 26 yaşındaki oyuncu, ırkçılık konusunda "Pes etmek yok" dedi.

Rüdiger'den ırkçılık açıklaması: Pes etmek yok

Londra derbisinde; Chelsea sahasında Tottenham'ı 2-1'lik skorla devirip 4 hafta sonra 3 puan sevinci yaşansa da ırkçılık krizi karşılaşmanın önüne geçti. Maviler'in savunma oyuncusu, Antonio Rüdiger, karşılaşma boyunca Tottenham taraftarları tarafından ırkçı saldırılara maruz kaldığını açıkladı.

26 yaşındaki Alman savunma oyuncusu, mücadelenin ardından yaşadıklarını Sky Sport'a şu ifadelerle anlattı: "Yine ırkçılık kazandı. Bu kişiler statlara gelmeye devam ediyor. Bu da onların kazandıklarını gösteriyor. Hiçbir şekilde ceza almıyorlar ve günün sonunda hep kötü adam bizler oluyoruz. Pes etmek yok. Bundan sonra da sesimi çıkarmaya devam edeceğim. Ancak bu davada yalnız gibiyim."

İtalya'da oynadığı sırada ırkçılığın normal karşılandığını belirten Rüdiger, "Herkes kendi ülkesine bakmalı. İtalya'da Roma forması giyerken de ırkçı saldırılara maruz kalmıştım. 'Burada bunlar normal' denirdi hep. Herkes bu sorunu önce evinde çözmeye başlamalı. Sonrasına bakılır. Hiçbir ligde; ırkçılık kontrol altına alınmış değil.

Ne yazık ki; destek veriliyor. Söylenenler ve yapılanlar birbirlerinden farklılık gösteriyor. Günün sonunda ise; herkes üzgün. Bunu sadece benim gibi yaşayanlar anlar. Bu konuda; Twitter ya da Instagram'dan paylaşım da yapabilirim. Ancak bu ne işe yarar? İşin sonunda tek başınasın" diye konuştu.

Rüdiger'in demecinin ardından Tottenham yönetimi, polisle birlikte inceleme yürütmüş ancak 26 yaşındaki oyuncunun iddialarını destekleyen herhangi bir kanıt bulunamadığını açıkladı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya