SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Salah’ın kötü performansının nedeni belli oldu

FUTBOL | 29.04.2020 16:30

Mısır Futbol Federasyonu'nun eski üyelerinden Hazem Emam, Liverpool'da forma giyen Mohamed Salah’ın federasyonla sorunlar yaşadığını açıkladı.

Salah’ın kötü performansının nedeni belli oldu

Dünya Kupası’nın Afrika elemelerinde son dakika penaltısıyla ülkesini şampiyonaya taşıyan Mohamed Salah, Mısır Milli Takımı’yla Rusya'daki turnuvada gösterdiği başarısız performansla eleştiri oklarına tutulmuştu. 2018 Dünya Kupası’nda Rusya’daki grup maçlarında 3’de 0 çeken Mısır’da, fatura takımın yıldızı Salah’a kesilmişti. Grupta, Rusya, Uruguay ve Suudi Arabistan gibi takımlara yenildikten sonra turnuvaya veda eden Mısır, erken havlu atmıştı.

Bu bağlamda Mısır Futbol Federasyonu'nun eski üyelerinden Hazem Emam, Salah'ın turnuvadaki beklentilerin altında kalan performansını, eski federasyon başkanı Hani Abu Reeda ile o dönemde yaşadığı polemiğe bağladı. OnTime Sports kanalına açıklamalarda bulunan Emam, tartışmaların Salah’ın fotoğraflarının izinsiz kullanılmasından ve bu bağlamda Mısırlı yıldızın sponsorluk anlaşması yaptığı şirketin sorun çıkartmasından ötürü doğduğunu ifade etti.

O dönem yaşanan polemikle ilgili açıklama yapan Emam, “Mohamed Salah, o yıllarda Mısır’da federasyon başkanlığı yapan Hani Abu Reeda ile anlaşmazlıklar yaşıyordu. Dünya Kupası öncesi Salah’tan izinsiz fotoğraflarını paylaşmıştık. Sormamız gerekiyordu. Sorunlar orada başladı. Bu tartışmaların sonucunda; Salah kötü etkilendi ve turnuva boyunca gol atamadı” ifadelerini kullandı.

3’de 0 yaparak Dünya Kupası’ndan elenen Mısır’da, federasyon başkanlığını yapan Abu Reeda, kötü sonuçların ardından istifa etmişti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya