SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Şampiyonlar Ligi'nin formatı değişiyor!

FUTBOL | 05.02.2021 23:47

Avrupa futbolunun patronu UEFA, Şampiyonlar Ligi'nin formatını değiştirmeye hazırlanıyor.

Şampiyonlar Ligi'nin formatı değişiyor!

Avrupa futbolunun kulüpler bazındaki en önemli organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi'nin 2024'ten itibaren yeni bir formatta düzenlenmesi gündeme geldi. Associated Press'in edindiği bilgilere göre UEFA, Avrupa Süper Ligi gibi paralel oluşumların önünü kesmek için Devler Ligi'nde bir dizi değişikliklere hazırlanıyor.

Buna göre organizasyondaki takım sayısını 32'den 36'ya çıkarmayı planlayan UEFA yönetimi, dörder takımdan oluşan sekiz grupluk sistemi de rafa kaldırmayı düşünüyor. "İsviçre Sistemi" adı verilen yeni şablon doğrultusunda tek grupta toplanacak olan 36 takım, her biri farklı rakiplerle olmak üzere toplamda 10 maça çıkacak.

İlk sekiz takımın doğrudan son 16'ya kalacağı turnuvada ikinci tura yükselen diğer ekipler dokuzdan 24. basamağa kadar sıralananlar arasında oynanacak play-off karşılaşmalarının ardından belli olacak. Böylece Kupa 1'deki müsabaka sayısı da 125'ten 225'e yükseltilecek. Söz konusu değişimin yayın gelirlerini ciddi oranda artıracağı tahmin ediliyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya