SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Şampiyonlar Ligi'nin İstanbul'dan alınması söz konusu değil'

FUTBOL | 14.10.2019 21:24

'Şampiyonlar Ligi'nin İstanbul'dan alınması söz konusu değil'

Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı tüm hızıyla devam ederken ve askerlerimiz bölgeyi terörden arındırmak için canla başla mücadele ederken sporcularımız aldıkları başarılı sonuçlarla Mehmetçik’e moral veriyor.

Ancak Türkiye’nin haklı davası sonrasında dedikoduların ardı arkası kesilmezken bunların sonuncusu 2020 Şampiyonlar Ligi finalinin ev sahipliğinin Türkiye’den alınmasıydı. Konuyla ilgili yalanlama Avrupa futbolunun patronu UEFA’dan geldi.

UEFA BAŞKAN YARDIMCISI UVA, İTALYAN RADYOSUNA AÇIKLADI

UEFA Başkan Yardımcısı Michele Uva, İtalya’da canlı yayınına bağlandığı bir radyo programında Barış Pınarı Harekatı sonrasında İstanbul’un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Şampiyonlar Ligi finali için yer değişikliği gibi bir konunun gündemlerinde olmadığını ifade etti.

'BÖYLE BİR YAPTIRIMI KONUŞMAK İÇİN ÇOK ERKEN'

İtalyan yönetici, Şampiyonlar Ligi’ni Türkiye’den almanın çok güçlü bir hareket olacağını ve gündemlerinde şu anda böyle bir konunun olmadığını belirtti. Michele Uva UEFA yönetim kurulu ve başkan Alexander Ceferin’in durumu göz önüne alacağını da vurgularken şu anda böyle bir yaptırımı konuşmak için çok erken olduğunu söyledi.

'2001'DE LAZIO İLE GALATASARAY MAÇIMIZ VARKEN İKİZ KULELER YIKILDI'

UEFA Başkan Yardımcısı konuyla ilgili açıklamalarına devam ederken ABD’’de İkiz Kuleler’in yıkıldığı 2001 yılıyla ilgili olarak bir hatırlatmada bulundu. Galatasaray ile Lazio’nun 2001 yılında karşılaştığı dönemde İtalyan ekibinin genel menajeri olduğunu hatırlatan Michele Uva o gün ABD'de ikiz kulelerin yıkıldığını belirtirken şu değerlendirmeleri yaptı:

'SPOR OLAYLARINDA POLİTİK DEĞİŞİMLERE GÖRE HAREKET EDİLMEZ'

“Politik değişimlere göre hareket edilmemesi spor olaylarındaki en önemli prensiplerden biridir. Teknik direktörlerin, oyuncuların davranışları için katı kurallar söz konusudur. Bunlara uymayanlara gerekli cezalar verilir. Böyle davranışları araştıracak olan kurullar vardır” değerlendirmesini yaptı.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya