SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Sarp Yiğit'in hedefi teknik direktörlük!

FUTBOL | 04.08.2020 17:01

Sergen Yalçın, Mustafa Denizli ve Tayfur Havutçu gibi ünlü teknik adamlarla çalışma fırsatı bulan Sarp Yiğit, teknik direktörlük kariyerine adım atmaya hazırlanıyor.

Sarp Yiğit'in hedefi teknik direktörlük!

Beşiktaş altyapısında görev aldığı 11 sene içinde kazandığı tecrübeyle, Sergen Yalçın, Mustafa Denizli ve Tayfur Havutçu gibi ünlü teknik adamlarla da çalışma fırsatı bulan Sarp Yiğit, teknik direktörlük kariyerine adım atmaya hazırlanıyor.

Süper Lig ve TFF 1. Lig ekiplerinde yardımcı antrenörlük görevi üstlenen 42 yaşındaki genç teknik adam, özellikle başlangıç için 2. Lig takımlarından gelecek teknik direktörlük tekliflerine sıcak baktığı öğrenildi.

Bugüne dek altyapıdan ve yardımcı antrenörlükten sorumlu olan Sarp Yiğit, artık tek başına çalışmak istediğini ve bunun zamanının geldiğini söyledi. Üst lige çıkma hedefi olan bir ekiple anlaşmayı planladığını belirten genç teknik adamın hangi kulüple el sıkışacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

SARP YİĞİT KİMDİR?

15 Mayıs 1977 tarihinde İstanbul’da doğan Sarp Yiğit, profesyonel futbol kariyerine 1996 yılında Beşiktaş kulübünde başladı. Dönemin güçlü ekipleri olan, Anadolu Hisarı, Beylerbeyispor, İzmir Havagücü ve Beykozspor’da top koşturan Sarp Yiğit, 2004 yılında futbol hayatına son verdi.

2005 yılında Beşiktaş altyapısında göreve başlayan genç teknik adam Demir Grup Sivasspor, Eskişehirspor, Adana Demirspor ve Kasımpaşa gibi ekiplerde de yardımcı antrenörlük yaptı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya