SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Selahattin Baki: Pereira, itibarsızlaştırılacak teknik adam değil!

FUTBOL | 03.07.2021 20:53

Selahattin Baki, Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Selahattin Baki: Pereira, itibarsızlaştırılacak teknik adam değil!

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, sarı-lacivertli takımın idmanı öncesinde dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Teknik direktörlük görevine getirilen Vitor Pereira ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Selahattin Baki, Portekizli teknik adamın tercih edilmesine dair şunları aktardı:

“Vitor Pereira hocamızı biraz açmakta fayda var. Biz birkaç hoca adayıyla görüştük bugüne kadar, takip ettiğim kadarıyla bu sefer yüzde 80'ini kimse tutturamadı. Gerek geleneksel, gerek sosyal medya. Bu da bizim açımızdan iyi bir şey. Sizin açınızdan iyi olmayabilir ama bizde bu sene işler böyle işliyor. Şimdi çok net konuşacağım, kimseyi bulamadık da Vitor Pereira'yı getirdik gibi bir hava oluşturuldu ama kesinlikle öyle bir şey yok. Zaten kariyer olarak kesinlikle itibarsızlaştırılacak bir teknik direktör olduğunu düşünmüyoruz. Son 5-6 yıla baktığımızda, hatta görüştüğümüz hoca adaylarına baktığımız zaman; en yüksek puan ortalamasını yakalayan, ciddi başarılar kazanmış, başarı kazanmasa bile tepelere oynamış bir teknik adamdan bahsediyoruz.”

“VAKİT KAYBI DİYE BİR ŞEYİMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL”

Selahattin Baki, bu sene vakit kayıplarının söz konusu olmadığını ifade ederek, “Öyle bir kredimiz yok. Bizim bu sene Samandıra'ya gelecek, eşofmanını giyecek; hemen tekeri döndürecek bir teknik direktör arayışımız vardı. Bununla beraber görüştüğümüz her hoca adayına da takımın analizini yaptırdık. Buraya kim olursa olsun, hemen hemen hazır gelecekti. Yani dersini çalışmış, kendi teşhisleriyle gelecekti. Çok doğaldır ki; daha önce Fenerbahçe'de çalışmış, başarının ucundan bana göre kıl payı dönmüş ve gerçekten teknik direktörlük CV’sine Fenerbahçe'de şampiyon olduğunu yazdırmak isteyen biri olarak buraya geliyor. Hiç futbolun analizlerine girmeye gerek yok. ‘Fenerbahçe'de kupa kazanamamak benim kariyerime bakınca gerçekten göğsümde tıkalı kalıyor, nefes alırken zorlanıyorum aklıma geldiği zaman’ dedi. ‘Ben burada yarım kalan tutkuyu, aşk hikâyesini bitirmek istiyorum’ dedi. Dolayısıyla biz bunu yazarken resmi sayfamızda aslında hocanın cümleleriydi bu.” ifadelerini kullandı.

“CANER, DIŞARIYA YANSIYAN KADAR BÜYÜK BİR OLAY OLMADIĞINI SÖYLEDİ”

Pereira ve Caner Erkin arasında daha önce yaşanan olay hakkında da bilgiler veren Selahattin Baki, “4-5 ay evvel bir deplasmandan dönerken laf lafı açtı. Caner ile bu konuyu konuştuk, bana kendisi anlattı; dışarıya yansıyan kadar büyük bir olay olmadığını söyledi. O zaman Pererira'nın geleceği gündemde yoktu, şans eseri öğrenmiştim. Hatta araları iyiymiş, Caner de ‘hocamızı ilk ben karşılayacağım’ dedi.” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya