SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Erzik: 'UEFA'nın başına bela gelebilir'

Erzik: 'UEFA'nın başına bela gelebilir'

Yıllar boyunca UEFA'da çeşitli görevler almış olan ve şimdilerde ise Türkiye Futbol Federasyonu'nun Onursal Başkanlığı'nı yapan Şenes Erzik, UEFA'nın Milli Takımımız'a disiplin soruşturması açması hakkında çok sert ifadeler kullandı.

UEFA'NIN DİSİPLİN SORUŞTURMASI ÜZERİNE KONUŞTU

Geçtiğimiz günlerde oynanan ve 1-1 sona eren Fransa-Türkiye maçında A Milli Takımımız'ın golünü kaydeden Kaan Ayhan golün ardından asker selamı vermişti. Maçın ardından tüm milli oyuncularımız tribünlerdeki Türk taraftarlara dönerek asker selamı vermiş ve bu olay dünya basınında geniş yankı uyandırmıştı.

Dün tüm bu gelişmelerin ardından ise UEFA, Türkiye'ye siyasi sebepleri bahane göstererek asker selamı verildiği gerekçesiyle disiplin soruşturması açmıştı.

Bu olayların hemen sonrasında ise Şenes Erzik, bu durumla alakalı oldukça sert açıklamalarda bulundu.

Fransa-Türkiye maçını Stade De France'da, Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileriyle birlikte izleyen ve sonrasında ülkeye dönen Şenes Erzik, TM Dijital Haber Merkezi'ne oldukça önemli değerlendirmelerde bulundu.

'BİR İŞGÜZARLIK OLMAZSA BU SORUŞTURMADAN HİÇBİR ŞEY ÇIKMAZ'

Yaşanan bu durumu uçakta Servet Yardımcı ve Nihat Özdemir'le görüştüğünü ifade eden Erzik, daha önce böyle bir disiplin soruşturmasının bir örneği olmadığını ve bunun UEFA tarihinde bir ilk olduğunu, büyük bir işgüzarlık olmaması halinde de bu soruşturmadan hiçbir sonuç çıkmayacağını belirtti.

Futbolcuların asker selamı vermelerinin yanı sıra bazı oyuncuların müsabaka içerisinde ellerini göğsüne koyup görüntü verdiklerini ve bazı isimlerin de politik anlamda gol sevinçleri yaşadıklarını belirten Erzik, UEFA'nın herkese yaptırım yapması halinde işin içinden çıkamayacağını, Almanya ve Fransa'nın yaptığı bu başvurunun UEFA tarafından dikkate alınmasının zorunlu olduğu ancak karar alınırken olası bir işgüzarlık olması halinde UEFA'nın başına kötü şeyler gelebileceğini ifade etti.

Avrupa'da ırkçılığın hortladığını da sözlerine ekleyen Şenes Erzik, hemen hemen her ligde bu tarz istenmeyen olayların yaşandığını ama sonuç olarak hiçbir yaptırımın yapılmadığına dikkat çeken tecrübeli futbol yöneticisi, Fransa-Türkiye maçının en güzel tarafının da müsabakanın hiçbir olay çıkmadan bitmesi olarak yorumladı ve sözlerini sonlandırdı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya