SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Şenol Güneş: "Bana paracı diyenler..."

FUTBOL | 21.11.2019 13:21

Şenol Güneş: "Bana paracı diyenler..."

Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Şenol Güneş'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde.

"MİLLİ TAKIM'DAKİ BAŞARI HEPİMİZİN"

Türkiye'nin Euro 2020'ye katılmasında herkesin payı olduğunu söyleyen Güneş, "Milli Takım'da başarı için adam aranıyor. Biz hep birlikte başardık. Lucescu'ya teşekkür ediyorum. Biz daha önce de ettik ama belki etmeyenler vardır. Bir insan çalıştığı yerde mutluysa başarılı olur. Ben şu an Milli Takım'da mutlu olarak çalışıyorum. Bana bu görevi layık gördükleri için ülkeme, halkıma ve cumhurbaşkanıma teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"BANA PARACI DİYENLER ŞİMDİ ÜLKEYİ SOYUYOR!"

Tecrübeli teknik adam kendisine 'paracı' diyenler olduğunu belirterek, "Bana bazen 'paracı' diyenler oldu. Burada hep beraberiz. Eğer borcum olan biri varsa ödeyeyim. Bana borcu olan varsa hakkımı helal ediyorum. Benim zamanımda paramı aldılar ama ben işime devam ettim. Şimdi bana 'paracı' diyenler ülkeyi soyuyor. Nerede yaşıyoruz biz? Futbolu zenginleştirmek lazım ama sadece parayla değil. Değer kazanmak lazım. Değer kazanınca para zaten geliyor." şeklinde konuştu.

"OYUNCUYA PARA ÖDEMEZSEN DENGELER BOZULUR"

Futbolda kulüplerin oyunculara paralarını zamanında ödemesi konusunda titiz davranması gerektiğini vurgulayan Güneş, "Madem herkes futboldan anlamıyor ama konuşuyor. Ben de ekonomiden anlamıyorum ama konuşayım bari. Beşiktaş'ta Kagawa'nın gelmesine karşı çıkmıştım. Oyunculara ödeme yapılmasını istemiştim. Yabancı futbolcu Türkiye'ye neden geliyor? Armayı öpmek için mi? Paralar zamanında ödenmediğinde dengeler bozuluyor." değerlendirmesinde bulundu.

"ARDA TURAN'I HEP BERABER YOK ETTİK"

Şu an Başakşehir formasını giyen ve Milli Takım'da son dönemde şans bulamayan Arda Turan hakkında da açıklamalarda bulunan başarılı teknik adam, "Bir zamanlar dünya markası Arda Turan önemli bir oyuncu. Biz onu yok ettik. Sadece kendisi bunu yapmadı. Genç oyunculara rehber olmamız lazım. Ürettiğimizi tüketmeyelim. Yeni üretimlerimizi de buna göre yapalım." ifadelerini kullandı.

Zaman zaman konuştuklarının anlaşılmadığını ancak her daim eleştirildiğini ifade eden Şenol Güneş, "Bazen hızlı konuşuyorum, farklı konuşuyorum. Beni anlamadıklarını söylüyorlar. Anlamayanların bazıları 5 yıl sonra anlıyorlar ama anlamadıkları halde yorumluyorlar. Beni anlamıyorsanız nasıl yorumluyorsunuz? Bunu da ben anlamıyorum. Ne yaparsam yapayım eleştiri alıyorum." şeklinde konuştu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya