SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Şenol Güneş: Başarılar gözleri Türkiye’ye çeviriyor!

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, İstanbul’un ev sahipliğinde 29 Mayıs Cumartesi günü oynanacak olan UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’ni değerlendirdi.

Şenol Güneş: Başarılar gözleri Türkiye’ye çeviriyor!

29 Mayıs Cumartesi günü Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan 2021 UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin internet sitesi açıldı. A Milli Takım’ımızın teknik direktörü Şenol Güneş ise dev finalin internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş, "Çok büyük bir organizasyon olduğunu kabul etmek lazım. Daha önce de yaptık, Türkiye'nin bir tecrübesi var. Federasyonumuz sağ olsun, bu konularda öncülük de yapıyor. Aslında büyük de bir bedel ödüyor, final için Olimpiyat Stadı'nda büyük hazırlıklar yapılıyor, stadyum ve altyapı yenilenip eksikler gideriliyor. Ülkenin imajı açısından, dünyanın her tarafından gelecek olan futbolseverlere iyi bir sunum yapılması gerekiyor." ifadeleri ile finalin ülkemizde oynanacak olmasının önemine dikkat çekti.

Güneş, "Kulüpler bazında Avrupa'da oynanan bu turnuva, diğer kıtalarda oynanan şampiyonalara nazaran daha tepede yer alır. Dünyanın en iyi oyuncularının izleneceği bir maç olacaktır. Böyle organizasyonlar aynı zamanda sosyal ve ekonomik tanıtım organizasyonlarıdır. İstanbul, dünyanın en büyük ve güzel şehirlerinden biri; gelecek olan taraftarların maça gelmesi kadar, maçtan önce Türkiye'de kalıp gezmesi ve İstanbul hakkında pozitif imaj edinmesi de çok önemli." sözleri ile ise İstanbul’un bu konuda iyi bir fırsat olduğunu belirtti.

“DAHA BÜYÜK ORGANİZASYONLAR VERİLEBİLİR”

Tecrübeli teknik adam, "Hem Türk futbolseverlerin hem de diğer takımların taraftarlarının mutlu bir şekilde ayrıldığı bir karşılaşma olursa, İstanbul'a ve hatta ülkemize daha büyük organizasyonların verileceğini de düşünüyorum." diyerek ise iyi bir ev sahipliğinin önemine dikkat çekti.

"Başarılar gözlerin Türkiye'ye çevrilmesini sağlıyor. Takımlarımızın Avrupa'daki başarısı Türk futbolunun pazarını büyütüyor. Birçok oyuncumuzun gidişini de yine buna bağlıyorum. İnsanlar oyuncularımızın yurt dışına gidişini yabancı sayısına bağlıyorlar. Ama aslında Türk oyuncular modern futbolu futbol adına en iyi şekilde oynayabileceklerine inandıkları ve insanların yalnızca üst sıralarda yarışan takımları değil; daha altındaki takımları da çok takip etmeye başladıkları için gidiyorlar." şeklinde de konuşan deneyimli çalıştırıcı, kulüplerin sportif başarıların ülkemizdeki futbolun gelişimine sağladığı katkıya da vurgu yaptı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya