SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Şenol Güneş: Dünya Kupası’na gitmemiz gerekiyor!

FUTBOL | 26.03.2021 22:40

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Norveç mücadelesi öncesinde basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Şenol Güneş: Dünya Kupası’na gitmemiz gerekiyor!

2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde yarın TSİ 20.00’de Norveç ile karşılaşacak olan A Milli Futbol Takımı’mızın teknik direktörü Şenol Güneş, düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Şenol Güneş, "Kampın ilk gününde İrfan Can Kahveci ve Nazım Sangare çıkmak zorunda kaldı. Daha sonra Zeki Çelik çıktı. Merih de düzelmediği için toplam 4 oyuncumuz yok. Burada olanlar arasında da 1-2 sorunumuz var. Şartlar ne olursa olsun sahaya çıkacak oyuncularımızın yürekten ülkemizi temsil edeceğini, kendilerine ait futbol değerlerini ortaya koyacağını ve ülkenin beklentisine cevap vereceğini düşünüyorum. İnşallah istediğimiz sonucu alırız." ifadeleri ile milli takımdaki eksiklere değindi.

Güneş, “Milli takım düzeyinde bundan daha güzel bir olay yok. Bu oyuncunun, kulüplerin, ülkelerin kendisini gösterebileceği, ekonomik boyutu da olan büyük bir dünya. Burada olmak bizi çok mutu eder. Kolay değil. Hollanda ve Norveç de bunu düşünüyor. Onlar da liderliği kovalıyor. Mutlaka Dünya Kupası'na gitmemiz gerekiyor. İnşallah başarırız. Elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bütün oyuncular buna kilitlendi. Yönetim kurulu olağanüstü destek veriyor. Genel intiba olarak takımın havası çok iyi.” sözleri ile de Dünya Kupası hedefine ve rakiplerinin de aynı amaçla mücadele etmesine dikkat çekti.

Deneyimli teknik adam, A Milli Futbol Takımı’mızın başarılı kalecilere sahip olmasına ve aday kadroda olmayan potansiyel file bekçilerine ilişkin ise şu değerlendirmeleri yaptı:

"Şu anda kadroya çağırabileceğimiz genç kaleci arkadaşlarımız var. Hangisini oynatsak en iyisini yapacağını düşünüyorum. Buraya 3 değil 4 kaleci ile geldim. Aslında 3 kaleci yeterliydi. Hepsi bir bütün. Aynı duygu ve düşünceyi paylaşıyorlar. Hangisi oynuyorsa, diğerleri ona destek oluyor. Oynamayanların küskünlüğü olmuyor. Kulüplerinde oynayan ve milli takıma gelebilecek kaleciler de var. Bu durumdan memnunum. Bizim zamanımızda kaleci bulmak zordu. Çağırdığımız kaleciyi de kampa getirmek zordu. Herkes kaç tane yiyeceğiz diye korkardı. Şimdiki kalecilerimiz hem kaleyi dolduruyor hem de kişilikleriyle güven veriyorlar." 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya