SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Şenol Güneş: Birlikte hayal ettik, çalıştık ve başardık

Şenol Güneş: Birlikte hayal ettik, çalıştık ve başardık

A Milli Takım’ın teknik patronu Şenol Güneş, Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Tesisleri’nde Avrupa Şampiyonası süreci ve şampiyonadaki ana hedefleriyle alakalı basın toplantısı yaptı. Tecrübeli çalıştırıcının yanında yardımcı antrenörleri Şeref Çiçek ve Bayram Bektaş da vardı.

Basın toplantısını TFF Başkanı Nihat Özdemir’in yanı sıra federasyonun genel sekreteri Kadir Kardaş ve icra kurulu üyesi Hamit Altıntop, pazarlama sorumlusu Alkın Kalkavan ve A Milli Takım Sorumlusu Selim Soydan da yer aldı.

Avrupa Şampiyonası katılım hikayesini anlatan video gösterimiyle başlayan basın toplantısında Şenol Güneş, açıklamalarına medya mensuplarına teşekkürlerini ileterek başladı.

 

Gruptan çıkar mıyız, ne yaparız bilemiyorum fakat keşke finale kadar ulaşsak. Hayal ediyorum bunu. Her son bir başlangıç oluyor, bunu çok net anladım. Antalya’da başlarken kalabalıktık, şimdi ise daha da kalabalığız. Burada bir sonucu paylaşmak, bir amaca ulaşmak ve yeni bir başlangıç için toplandık. Beraber bir yola çıktık, değerimiz olan “Milli Takım” için…Beraber hayal ettik. Çok çalıştık ve başardık.

İki takım çalıştırma konusunda sonucu gördükten sonra hata yapıldığı kanaatine vardım. Prensip olarak aynı yerimdeyim. İlkelerime ters gelse dahi kabul ettim, Milli Takım teklifini… Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’a da ayrı teşekkür ediyorum, kendisi yardımcı olacağını söylemişti.

Sayın Cumhurbaşkanımız’dan en uzak köşedeki insanların samimiyet ve sevgisine teşekkür ediyorum. Mart ayı itibarıyla Yıldırım Demirören yönetiminde başladık, şimdi ise Nihat Özdemir ile devam ediyoruz. Sayın Demirören’e teşekkür ediyorum, bu göreve layık gördükleri için…

Takım olarak Uluslar Ligi’nde B’den C’ye düşmüştük. Sıralamada ise 41. sıradaydık. Türk milletinin maça gitmeme olumsuzluğu yüksek sesle bir tepki olarak dile getiriliyordu. Takıma olan sempati kaybolmuştu. Artık bu gibi sorunları aştığımızı düşünmekteyim. Her zaman “biz” dedik, “ben” değil… Haber yapanların da televizyon sahiplerinin de herkesin katkı yaptığını tekrar dile getirmek istiyorum.

Ülkeyi bir arada tutmak için çabaladık. Sonuçlar bazen bizi yanıltıyor, alınan iyi sonuçlar eksiği görmemize engel olabilir.

Irkçılığa karşıyız, teröre karşıyız… Ülkemizde kadına şiddet var, üstesinden gelebilmek için olağanüstü gayret göstermeliyiz.

İsviçre grubundan lider çıktı, Galler ise ikinci… İtalya puan dahi kaybetmedi. Grubumuzda zayıf bir takım yok, hepsiyle karşılaşabiliriz, yenebiliriz. Fransa, Almanya, Portekiz grubunda olsak bile bu düşüncem değişmezdi.

Martta iki hazırlık maçı oynayacağız: Slovenya, Avusturya. Ardından haziran ayında da 2 maç oynayarak 4 maçla hazırlık dönemini kapatmayı planlıyoruz. Ligler biter bitmez de kampa gireceğiz.

Son dönemlerim dahi olsa ülke futboluna katkı için her şeyi yapacağım. Avrupa Şampiyonası’nda nasıl başarılı olabiliriz diye tartışacağız. Mutluluk, umut, güven vermeye devam edeceğiz.

Azerbaycan ile ilgili ‘Tek devlet, iki millet’ söylemi yeni değil. Azerbaycan ile hem komşuyuz hem de gerçekten onlarla iç içeyiz. Azerbaycan halkını da Bakü’de temsil edeceğiz. 2 kritik maçımız orada oynanacak.

İtalya maçını tekrar gözden geçireceğiz ama Galler müsabakası bizim için çok daha önemli olacak.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya