SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Şenol Güneş: Oyun da skor da kötü oldu

Macaristan karşısında alınan 1-0'lık yenilgiyi; temposuz ve yavaş oynamaya bağlayan Şenol Güneş, "Bizim için de kötü bir oyun ve skor oldu" ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş: Oyun da skor da kötü oldu

Uluslar Ligi'ne Macaristan yenilgisiyle başlayan A Milli Takım'da moraller altüst oldu. Ay-yıldızlıların teknik patronu Şenol Güneş, temposuz ve yavaş oyundan dert yandı.

Rakibin hak ettiğini söyleyen kurt hoca, "Maça başlarkenki düşüncelerimizin çoğunun olmadığını gördük. Rakip yumuşak bir takımdı. Ancak ağresif başladılar. Biz de cevap veremedik. Hem topu hem de sahayı iyi kullandılar. Teknik taktik olarak daha iyi işler yaptılar.

Hem bireysel hem de takım olarak kendi oyunumuzun altında oynadık. Heyecan, çoşku, kıran kırana oyun beklerken bunların hiçbirini sahaya yansıtamadık. Bizim için olumsuz bir maç oldu. Hem oyun hem skor olarak kötü bir oyun oynadık.

Yediğimiz firikik güzel bir vuruş. Gittiği yer de; şans olabilir ancak baraj kurulurken bile geriye gidişte iştahlı değildik. Oyundan koptuğumuz dönemler oldu. Oyun temposunu koymanığınızda, yavaş oynadığınızda; rakibin üstün oyunu ortaya çıkar.

Rakip de bu üsütünlüğü, olumsuz oyununumuzdan dolayı sahaya iyi yansıttı. Macaristan'ın hak ettiği bir 3 puan... Bizim için de kötü bir oyun ve skor oldu.

Çok oynayan var az maç oynayan var. 3 gün arayla bu maçları oyuncuları oynatmak zor. Fazla oynayanları bir daha değerlendireceğiz. Bazı oynayanları da kenarda tutacağız. Görmemiz gereken oyuncular için en iyi maç buydu.

Sadece yeni gelenlerin ve ilk defa oynayanların değil; takım olarak kötü oynayınca; bu sonuç ortaya çıktı. Belki de oyunda en çok görevini yapan; gol yemesine rağmen Uğurcan Çakır'dı.

Genel oyun yapısı itibarıyla eksik olduğumuz ortaya çıktı. Bu oyuncuların kalitesinin eksikliğinden değil, verim düşüklüğünden kaynaklandı. Takım olarak hiç iyi değildik. Arayışlarımız da bir şeye yaramadı. Üretken olamadık" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya