SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

‘Bırakma dedim ama vazgeçiremedim’

FUTBOL | 14.10.2019 12:22

‘Bırakma dedim ama vazgeçiremedim’

Geçtiğimiz haftalarda Fikret Orman’ın önümüzdeki seçime girmeyeceğini açıklaması üzerine Beşiktaş’ta olağanüstü seçimli genel kurul kararı alınmıştı. Bunun üzerine seçime girmeyeceğini açıklayan Orman, başkanlığı tam anlamıyla bırakmış oldu. Daha sonraki günlerde seçimlerde aday olan isimler belli oldu. Başkanlık seçimlerine katılan 4 aday var. Bu isimler Serdal Adalı, Ahmet Nur Çebi, Hürser Tekinoktay ve İsmail Ünal. Başkan adaylarından Serdal Adalı kulübün bugünkü durumundan ve projelerinden bahsetti.

ADALI: STADIN MODELİ YANLIŞ DEĞİL

Stadın yenilenmesinde yanlış model seçildiğine yönelik söylentilerin olduğu sorusu üzerine Adalı, Yanlış model seçilmediğini, o dönemde Fikret Orman’ın öyle bir karar aldığını ve bu kararın bir delilik olduğunu belirtti. Ayrıca tüm kulüplerin statlarını devlete yaptırdığını ve kendilerinin de yardım aldığını açıklayan Serdar Adalı, Fikret Orman’ın yaptığı çılgınlığı kendisinin yapamayacağını dile getirdi.

Borçlar hakkında da yorum yapan başkan adayı, borcun kaynağının stadın yapılması olmadığını ve 100 milyon dolar gibi bir rakama mal olduğunu söylerken kendisinin böyle bir işe kalkışmadan önce bütçesine, kredisine ve oradan gelecek paraya bakacağına değindi.

‘MÜHİM OLAN ŞAMPİYONLUKTAN SONRAKİ SENEYİ YÖNETEBİLMEK’

Kulüplerin borçları üzerine, en az borca sahip olan takımın Beşiktaş olduğunu vurgulayan Adalı, en rahat idare edilebilecek takım olarak Beşiktaş’ı gösterdi. Bir kulübün yönetimi hakkında da görüş bildiren Serdar Adalı, şampiyon olunan senenin ardından sonra gelen senelerin çok daha iyi idare edilmesi gerektiğini savunurken böyle yapılmamasında ise her kulübün zor zamanlar geçireceğini belirtti.

‘GENÇLER YÖNETİME ÇOK ŞEY KATAR’

Genç kongre üyeleri hakkında, onları yönetime alacak mısınız sorusu üzerine konuşan Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı, gençliğin enerjisinin yönetime çok şey katacağını ve öneri gelmesi halinde yönetimde genç isimlere yer vereceğini bildirdi.

‘ÇOK KEZ BIRAKMAMASI YÖNÜNDE UYARDIM AMA VAZGEÇİREMEDİM’

Fikret Orman’ın başkanlığı bırakmasının doğru olup olmadığı yönündeki düşünceleri sorulunca Serdar Adalı, bu kararda tribünün çok büyük bir etkisi olduğunu belirtti. Onun iç düşüncelerini bilemeyeceğini dile getiren Adalı, camiada huzur bulamayınca insanın fazla iştahı kalmadığını belirtti ve bunların kendi düşüncesi olduğunu aktardı.
Fikret Orman ile yapılan toplantıda da bire bir görüşmede de bırakmaması gerektiğini söylediğini ama bu kararından kendisini vazgeçiremediğini söyledi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya