SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Adalı’dan Çebi’ye: Süleyman Seba üzerinden mağdur edebiyatı yapma!

FUTBOL | 19.10.2019 13:47

Adalı’dan Çebi’ye: Süleyman Seba üzerinden mağdur edebiyatı yapma!

Fikret Orman’ın başkanlığı bırakma kararının ardından Beşiktaş’ta olağanüstü seçimli genel kurula gidilmesine karar verilmiş ve Ahmet Nur Çebi, Serdal Adalı, İsmail Ünal ve Hürser Tekinoktay adaylığını açıklamıştı. Ertesi günlerde İsmail Adalı, Serdal Adalı lehine seçimden çekildiğini belirtti.

ADALI: CAMİA İLE ALAY EDİYOR

 Seçime 1 gün kala başkan adayları çeşitli açıklamalarda bulundu. Adaylardan Serdal Adalı, Beşiktaş başkan adaylarından Ahmet Nur Çebi’nin Beşiktaş camiasının zekasıyla alay ettiğini belirtti.

serdaladali

‘BEN VARSAM AHMET NUR ÇEBİ’DE BU ZİHNİYETİN İÇİNDE’

Ahmet Nur Çebi’nin kendisini bir zihniyetin devamı olarak göstermesinden rahatsızlık duyduğunu söyleyen Adalı, kendisinin bir kesimin devamı olmadığından  bahsetti. Zihniyet konusunda açıklamalarına devam eden başkan adayı, böyle bir zihniyetin varlığından söz edilecekse bu zihniyetin içerisinde 1 yıl kendisinin yer aldığını söylerken 6.5 sene de Ahmet Nur Çebi’nin yer aldığını vurguladı.  Adalı, böyle bir zihniyetin varlığını bildiğini söyleyen Çebi’ye, böyle bir oluşum olmasına rağmen neden orada 6.5 sene durduğunu sormak istediğini açıkladı.

‘SEÇİM İÇİN BÖYLE ŞEYLERE GEREK YOK’

Siyah-beyazlı kulübün onursal başkanı Süleyman Seba’nın kabrinin ziyaret edilmesinin seçim olduğu için yapıldığını savunan Adalı, seçimde faydalanmak içim fotoğraf çektirilip paylaşılmasını yanlış bulduğunu ifade etti ve kendisinin hep Süleyman Seba’nın mezarını ziyaret ettiğini aktardı.

ADALI: SAYSAM ONLARCA TRANSFERİN ALTINDAN ADIM ÇIKAR

Beşiktaş başkan adaylarından Ahmet Nur Çebi’nin Bebe ve Alves ile ilgili açıkladıklarına da cevap veren Adalı, Bebe ve Alves ile ilgili olan notların Fikret Orman’la rakip olarak girdiğimiz seçimden aklında kaldığını söylerken Çebi’nin transferlerinin herkes tarafından hatırlandığını ama kendisinin de böyle transferler yaptığını ve saymaya kalksa onlarca transfer sayabileceğini söyledi.

serdaladali2

‘TRANSFERLER ÜZERİNDEN PRİM YAPMAYA GEREK YOK’

Transferler üzerinden prim yapılmasına gerek olmadığını söyleyen Beşiktaş başkan adayı Serdal Adalı, mağdur edebiyatının en nefret ettiği şey olduğunu da eklemeyi unutmadı. Seçimde kazanıp göreve başlamaları halinde yapacakları ilk işi belirlediklerini söyleyen Adalı, ilk olarak Pazartesi günkü ödemelerin yapılacağına değindi.

ADALI: ÖDEME YAPINCA TEMLİK KALKACAK

Beşiktaş’ın 6.5 milyar TL’lik temliği hakkında görüşlerini dile getiren Serdal Adalı, borcu öderlerse temliğin kalkacağını vurguladı ve bu temliğin 900 milyon TL’lik yapılandırmaya karşı verildiğini belirtti. Bankalarda ki borçların 250 milyon TL’ye yapılandırıldığını ve 250 milyon TL’lik ödeme yapıldığı zaman temliğin boşa çıkacağını söyleyen Adalı, 30 senelik yayın gelirleri verildiği söylentilerinin doğru olmadığını da ekledi.

ADALI: LİSTEYE GİREN ÜYELER PARAYI KARŞILIKSIZ VERECEK

Listesindeki adaylara verdikleri paraları geri alamayacaklarını bildirdiğini açıklayan Serdal Adalı, listesine girenlerin bu durumu bilerek girdiklerini bildirdi ve verdikleri paraları geri istemeyeceklerini garanti etti.

‘İLK HEDEFİMİZ CAMİAYI BİRLEŞTİRMEK’

Öncelikle görevlerinden bir tanesinin de bölünmüş camiayı birleştirmek olduğunu da ifade eden Beşiktaş başkan adayı Serdal Adalı, taraftar, yönetim ve genel kurul üyeleri ile bir toplantı yapmayı düşündüğünü iletti. Herkesin birbirine saygıyla ve sevgiyle yaklaştığı bir Beşiktaş hayal ettiğini vurgulayan Adalı, kenetlenme olduğu zaman daha rahat şampiyon olunduğunu vurguladı. Şampiyonluk olmak için taraftarın takımı, camianın da yönetimi desteklemesi gerektiğini görüşünde olduğunu belirten başkan adayı, yumruk gibi bir araya gelip mücadele edilirse şampiyonluğun daha kolay geleceğine inandığını söyledi.

serdaladali3

ADALI: BAŞKALARI GİBİ KANALLARDA KONUŞMUYORUZ

Beşiktaş’ın haklarını savunmada pasif kalındığı düşüncesine yönelik de açıklamalar yapan Adalı, pasif kalınmadığını, bu mücadelenin yapılmamasının imkanı olmadığını aktardı. Başka kulüpler gibi çıkıp televizyon önünde  konuşmadıklarını söyleyen Serdal Adalı, mücadele bu konuda mücadele verdiklerine ve daha sonra da vereceklerine  tekrar değindi.

‘İLK PROJEMİZ TRİBÜN VE ÇATI ARASINDAKİ BOŞLUĞU KAPATMAK’

Vodafone Park’ın tribün çatısı arasındaki boşluğu kapatma planı olduğunu belirten Serdal Adalı, ön görüşme yapıldığını ve statla ilgili ilk projelerinin  de çatı ile tribün arasındaki boşluğu kapatmak olduğunu ifade etti.

‘ZEMİNDEKİ SORUN HAVASIZLIKTAN’

Sahanın çimlerindeki sorunları da es geçmeyen başkan adayı, çimin bu halde olmasını hava sirkülasyonunun az olmasına bağlarken havalanmaması durumunda hibritin doğal çimi yaktığını belirtti. Yapacakları çalışma ile zemini eski haline kısa sürede kavuşturacaklarını söyleyen Adalı, aynı çimin Ümraniye’de olduğunu ve orada bir sıkıntı olmadığını örnek olarak gösterdi.

ADALI: ÖĞRENCİ TRİBÜNÜ AÇACAĞIMA SÖZ VERİYORUM

Öğrencileri sevindiren bir açıklama yapan Serdal Adalı, öğrenci bileti uygulamasına geçmek istediğini dile getirdi. Bu seneye yetişip yetişmeyeceği belli olmayan uygulama için konuşmaya devam eden aday, gelecek sezon için üniversite öğrencilerine ayrı bir tribün ve indirimli bilet için söz verdi.

‘YÖNETİCİLERİN FUTBOLUN İÇİNDEN GELMESİ LAZIM’

Yönetenlerin futbolun içinden gelmesi görüşünü savunan Adalı, yurt dışı ve yurt içinde çalışan birçok scout ekiplerinin olduğunu ve mevcut ekipten memnun olduğunu dile getirdi. Beşiktaş’ın eski futbolcularından en azından kurulacak futbol akademisinde çalışmasını istediğini de belirten Adalı, Beşiktaşlı Sporcular Derneğinin Futbol yönetiminde futbolun içinden gelen oyuncuların yer alması taraftarı olduğunu da söyledi.

‘TRANSFERDE ORMAN’A GÖRE DAHA CİMRİYİM’

Kendi parasını harcarken normal davrandığını ama dernek parası harcarken cimri davrandığını söyleyen Beşiktaş başkan adayı Serdal Adalı, transferde Fikret Orman’dan daha cimri olacağını vurgularken Türkiye Jokey Kulübü’nün ya da Beşiktaş’ın boş yere ne çayını içeceğini ne de içireceğini buna örnek olarak verdi. Beşiktaş’a yeni mülkler kazandırmak istediğini söyleyen Serdal Adalı sözlerini noktaladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya