SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

'Bu kadro EURO 2020'de iş yapar'

FUTBOL | 15.10.2019 10:41

1 Ay-yıldızlılar, EURO 2020 Elemeleri H Grubu'ndaki 8. maçında Fransa'ya konuk oldu. Ay-yıldızlılar, son Dünya Şampiyonu ile müthiş bir mücadele sonunda 1-1 berabere kaldı.

Ay-yıldızlılar, EURO 2020 Elemeleri H Grubu'ndaki 8. maçında Fransa'ya konuk oldu. Ay-yıldızlılar, son Dünya Şampiyonu ile müthiş bir mücadele sonunda 1-1 berabere kaldı.

2 Gruptaki ilk karşılaşmada; Konya'da Horozlar'ı konuk eden milliler, maçtan 2-0 galip ayrılmış ve Stade de Franse'a bu psikolojik üstünlükle çıkmıştı.

Gruptaki ilk karşılaşmada; Konya'da Horozlar'ı konuk eden milliler, maçtan 2-0 galip ayrılmış ve Stade de Franse'a bu psikolojik üstünlükle çıkmıştı.

3 Grup kuraları çekildiğinde; iki Fransa maçına 1; en iyimserler bile 2-3 puan yazmıştır. Ama biz son Dünya Şampiyonu'ndan 4 puan aldık.

Grup kuraları çekildiğinde; iki Fransa maçına 1; en iyimserler bile 2-3 puan yazmıştır. Ama biz son Dünya Şampiyonu'ndan 4 puan aldık.

4 Konya'daki olağanüstü oyundan farklı olarak Stade de France'da savunma ağırlıklı başladık. İlk 15 dakikayı da iyi geçtik aslında. Sadece 'Çanakkale Geçilmez'i oynamıyor, rakip alanda da pozisyonlar bulmaya çalışıyorduk.

Konya'daki olağanüstü oyundan farklı olarak Stade de France'da savunma ağırlıklı başladık. İlk 15 dakikayı da iyi geçtik aslında. Sadece 'Çanakkale Geçilmez'i oynamıyor, rakip alanda da pozisyonlar bulmaya çalışıyorduk.

5 20. dakikadan sonra ev sahibi ağırlığı almaya başladı. Bu dakikalarda sindik. Griezmann ve Sissokko'nun aynı saniye içinde Mert'in devleştiği pozisyon sonrası, geriye yaslanıp iyice kapandık.

20. dakikadan sonra ev sahibi ağırlığı almaya başladı. Bu dakikalarda sindik. Griezmann ve Sissokko'nun aynı saniye içinde Mert'in devleştiği pozisyon sonrası, geriye yaslanıp iyice kapandık.

6 Hiç çıkamaz olduk. Coman ve Griezmann'ın driplingleri ile etkili olan Fransa'da bu iki isme yardım gelmeyince ilk devreyi golsüz eşitlikle bitirmeyi başardık.

Hiç çıkamaz olduk. Coman ve Griezmann'ın driplingleri ile etkili olan Fransa'da bu iki isme yardım gelmeyince ilk devreyi golsüz eşitlikle bitirmeyi başardık.

7 Şenol Hoca'nın ikinci yarıda Hakan'ı Okay'ın yerine alması doğruydu. Çünkü Okay çok gömülüyordu. Hakan ile biraz daha top tutmayı düşündü. Rakipte Giroud oyuna girene kadar ilk yarıdaki etkinliğini gösteremedi. Hücuma çıkamasak da savunmamız iyice sağlamlaşmış ve özgüvenimiz artmıştı.

Şenol Hoca'nın ikinci yarıda Hakan'ı Okay'ın yerine alması doğruydu. Çünkü Okay çok gömülüyordu. Hakan ile biraz daha top tutmayı düşündü. Rakipte Giroud oyuna girene kadar ilk yarıdaki etkinliğini gösteremedi. Hücuma çıkamasak da savunmamız iyice sağlamlaşmış ve özgüvenimiz artmıştı.

8 Bu sırada İrfan; uzun attı, Hakan; indirdi, Burak; net pozisyonu buldu ama golü atamadı. Giroud ise oyuna girdi işini yaptı... Şenol Hoca'dan da hamle gecikmedi. Cenk oyundaydı ve gol için iki ihtimalin peşine düştük. Duran top ya da karambolde şut.

Bu sırada İrfan; uzun attı, Hakan; indirdi, Burak; net pozisyonu buldu ama golü atamadı. Giroud ise oyuna girdi işini yaptı... Şenol Hoca'dan da hamle gecikmedi. Cenk oyundaydı ve gol için iki ihtimalin peşine düştük. Duran top ya da karambolde şut.

9 Golden 5 dakika sonra Hakan'ın ortasına Kaan'ın mükemmel kafa golü ile cevap verdik. Rakip yarı sahada 3 ya da 4 kere topla buluşmuş olabiliriz. Ancak golü bulmamız gerçekten büyük iş.

Golden 5 dakika sonra Hakan'ın ortasına Kaan'ın mükemmel kafa golü ile cevap verdik. Rakip yarı sahada 3 ya da 4 kere topla buluşmuş olabiliriz. Ancak golü bulmamız gerçekten büyük iş.

10 Sevimli - sempatik ve güvenilen bir oyuncu grubundan oluşan bir milli takımız var. EURO 2020'de; bu kadroyla iş yaparız. Bu kadar çabaya, mücadeleye şans da yardım ediyor...

Sevimli - sempatik ve güvenilen bir oyuncu grubundan oluşan bir milli takımız var. EURO 2020'de; bu kadroyla iş yaparız. Bu kadar çabaya, mücadeleye şans da yardım ediyor...

11 Arnavutluk'u yenip garantilemiştik ama Fransa karşısındaki 1 puanla artık bu iş tamamdır. Başta Şenol Hoca'ya ve tüm teknik ekibe hem tebrik hem de teşekkür ediyorum. Bu jenerasyonun temellerini atan Lucescu'yu da unutmamak gerekir. Rumen hocaya da unutmadan teşekkür etmek istiyorum.

Arnavutluk'u yenip garantilemiştik ama Fransa karşısındaki 1 puanla artık bu iş tamamdır. Başta Şenol Hoca'ya ve tüm teknik ekibe hem tebrik hem de teşekkür ediyorum. Bu jenerasyonun temellerini atan Lucescu'yu da unutmamak gerekir. Rumen hocaya da unutmadan teşekkür etmek istiyorum.

12 Bütün oyuncularımıza sonsuz şükranlar sunuyorum. Mert Günok ve Kaan Ayhan'a özel tebrik göndermek istiyorum. EURO 2020 çok iyi bir takım izleyecek.

Bütün oyuncularımıza sonsuz şükranlar sunuyorum. Mert Günok ve Kaan Ayhan'a özel tebrik göndermek istiyorum. EURO 2020 çok iyi bir takım izleyecek.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya