SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Çelikler: Kimsenin bir bildiği yok!

FUTBOL | 15.12.2019 09:15

Çelikler: Kimsenin bir bildiği yok!

Galatasaray, son 2 dakikasına 2-0 önde girdiği maçta Ankaragücü ile 2-2 berabere kaldı... Serdar Ali Çelikler, 'Bir bildiği vardırcılar bitiriyor!' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Türkiye'de; Fatih Terim ve Zeljko Obradovic illüzyonu var. Biri sahaya 9 kişi takım çıkarsa; diğeri de Ergin Ataman tarafından 'sık kullanılanlar'a eklense dahi, "Bi bildiği vardır"cılar ortaya çıkıyor...

'Eleştirilemez'; 'yarı tanrı haline getirilen kült'ler oluşturduğumuz için bir adım ileri gidemiyoruz. Kardeşim kötüyse kötüdür... Kral çıplaktır...

Kolay olan Younes Belhandaları, Selçuk İnanları, Emre Taşdemirleri, Yuto Nagatomo'ları yuhalamaktır. Islıkların adresi bir türlü yerini bulamıyorsa; "Kraldır ne yapsa yeridir"ciler yüzünden.

Volkan Demirel, son 5 senesini kalitesinin 2 gömlek altında geçirdi. Sarı-lacivertliler, 5 yıl önce bir file bekçisi alsa 2 şampiyonluğu daha vardı. "BİR VOLKANDIR FENERBAHÇE" diye diye; 5 sene boyunca ikinci sınıf bir kaleciyle oynadı bu takım.

Senede; 3 milyon Euro alan, yardımcıları 1.5 milyon Euro alan, (Real Madrid Koçu Paplo Laso 1.1 milyon Euro alıyor dikkat!!!) ve her yıl 30 milyon Euro bütçe isteyip bu kulübe her yıl 18-20 milyon Euro zarar yükleyen Obradovic için, "Ya bu sene iyi değil bir müdahale edilmesi lazım" dediğimde; tapınakçılar üstüme yürüdü. Ataman, bir tek soyunma odasından çıkmadan yenmeyi denemedi.

Ama kimse bir şey diyemez neden çünkü: "OBRA KRAAALL YOLUMUZ SENSİİN!"

İşte bu; "Bir bildiği vardır"cıların, bir başka kültü de Fatih Terim'dir... 6-0'ların; 5-0'ların sıkıntısı heep futbolcular... Taraftar dahil herkes suçlu ama bir tek Terim değil...

Igor Tudor'a; Jan Olde Riekering'e Roberto Mancini'ye ve Cesare Prandelli'ye sert sorular sorabilenler Fatih Terim'e "Jürgen Klopp da kim hocam senin yanında" güzellemesi yapıyor.

Ama Tuzla'ya da yenildiler... Tabii bu sefer de yedekler suçlu canıım...

Kimsenin bir bildiği falan yok. Terim berbat ötesi bir sezon geçiriyor. Transferler dahil bu takımın kurulumunun her şeyiyle sorumlusu kendisidir. Geçirsin mi geçirsin. Berbat bir sezon geçirmeye hakkı var mı yok mu diye tartışınız.

Ancak "Abi vardır bi bildiği" tapınmacılığını bir bırakalım artık. Terim, 10 kişilik takıma 2-0'dan 2-2'ye yakalanmasından sonra Fernando Muslera - Selçuk İnan ve Ryan Donk'un arkasına saklanıp yıllarca Fenerbahçe'de gördüğümüz 'Topla takımı Volkan' tarzı açıklamalara Uruguaylı eldiven de başladıysa başları öne koyup düşünmek gerek.

Fatih Terim berbat ötesi berbat bir yıl geçiriyor... Nokta.. Bir bildiği falan da yok. Haa "Bir sene de kötu yıl geçirsin. Kredisi var" diyenlere hiçbir şey demem. Ama tapınmacılığı bir bırakalım artık.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya