SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Ramos'a Galatasaray maçı sonrası büyük şok

FUTBOL | 25.10.2019 07:20

Ramos'a Galatasaray maçı sonrası büyük şok

Real Madrid'in kaptanı Sergio Ramos'a vergi kaçırma suçundan 1 milyon avro para cezası verildi. 2012-2014 yıllarında imaj haklarından elde ettiği gelirleri eksik gösterdiği gerekçesiyle suçlanan Sergio Ramos cezayı kabul etti ve sosyal medya hesaplarından konu ile ilgili açıklama yaparak bunun sadece bir idari para cezası olduğunu söyledi.

İspanya'da Maliye Dairesi ve İspanyol Mahkemeleri yaklaşık 3 yıldır futbolcuların sözleşmelerini inceliyor ve vergilerin tamamının doğru şekilde ödenip ödenmediğini kontrol ediyordu.

Sözleşmelerdeki maaş maddelerinin kusur içermediğini belirleyen İspanya Maliye Denetçileri imaj hakları gelirlerinde vergi kaçırıldığını saptadılar. Tüm futbolcu sözleşmeleri incelenerek bu zamana kadar Cristiano Ronaldo, Messi, Mascherano, Di Maria, Falcao, Modric, Marcelo ve teknik direktör Jose Mourinho gibi özellikle Real Madrid ve Barcelona'dan çok sayıda isme vergi kaçakçılığı ve benzeri suçlarla cezalar dağıtıldı.

MOURINHO'YA PARA CEZASI

İspanya'da bir mahkemede vergi kaçakçılığı suçuyla yargılanan Portekizli teknik direktör Jose Mourinho 1 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Hapis cezası ertelenmiş, yerine 182 bin 500 avro (1 milyon Türk lirasından fazla) para cezası daha ödemesine karar verilmişti.

Mahkeme ile yaptığı anlaşma ile 12 milyon Türk Lirası cezaya eklenen 1 milyon Türk Lirası miktar ile Mourinho'nun İspanya hükümetine toplam ödediği para cezası 13 milyon TL'yi geçmişti.

2011-2012 yıllarında 3,3 milyon avro vergi kaçırmakla suçlanan Mourinho, İngiliz Virgin Adaları'nda ve diğer ülkelerde şirket kurarak imaj hakkı gelirlerini bu şirketlere dağıtıp finansal kayıtlarını saklayarak vergi kaçırmaya çalışmıştı.

RONALDO PARA CEZASINI KABUL ETTİ

23 ay hapis cezası ve 18 milyon avro para cezasına çarptırılan Cristiano Ronaldo da imaj hakları gelirleri üzerinden vergi kaçırma suçunu kabul etmişti.

Kurduğu şirketler üzerinden imaj haklarının gelirlerinin kayıtlarını saklamaya çalıştığını belirlenen Cristiano Ronaldo, Madrid'de görülen davada suçunu kabul ederek mahkemem ile anlaşma yoluna gitmişti.

Yıllık geliri 100 milyon avronun üzerinde olan Cristiano Ronaldo'nun vergi kaçırmaktan suçlandığı gelir kalemini imaj hakları oluşturuyordu. Hapis cezası 2 yılın altında olduğundan Cristiano Ronaldo cezaevine girmekten kurtulmuştu.

XABI ALONSO ANLAŞMAYA YANAŞMIYOR

2 milyon avro vergi kaçırmakla suçlanan eski Real Madrid'li oyuncularından Xabi Alonso iddiaları reddetmişti.

Hakkında 5 yıl hapis cezası istemi ile dava açılan Xabi Alonso, 4 milyon avro da para cezası istemi ile yargılanıyor.

Vergi kaçırmadığını ve masum olduğunu siyleyerek mahkemeyle anlaşma yoluna gitmeyeceğini açıklayan Xabi Alonso, adalete inandığını açıkladı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya